Region: Policisté kontrolovali rychlost

Za vidinou ušetřených minut někteří řidiči sešlápnou plyn, kdy si neuvědomují, že z ušetřeného času se může stát během sekundy neštěstí, které končí často velmi tragicky. Ve snaze snížit počet vážných dopravních nehod se také policisté v Karlovarském kraji ve dnech 9. a 13. srpna 2021, zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce.


Zaměřená byla právě na dodržování nejvyšší dovolené rychlosti vozidel v obci i mimo ni. Současně se také hlídky zaměřily na kontrolu dodržování ostatních pravidel silničního provozu stanovených v zákoně č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích v platném znění a na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených vozidel.

Do akce byly zapojeny téměř tři desítky policistů, kteří využili veškerou měřící techniku, kterou Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje disponuje. V pondělí bylo zjištěno překročení dovolené rychlosti jízdy u 107 řidičů a v průběhu pátečního dne jich bylo o 7 méně. Celkem policisté řešili 224 přestupků, kdy 196 řidičům uložili pokutu a 28 jich oznámili příslušnému správnímu úřadu. Dalšími prohřešky byly například nevyhovující technický stav vozidel nebo nepoužití bezpečnostních pásů. V jednom případě řešili policisté řidiče pod vlivem návykových látek.

Rekordmanem byl v pondělí řidič osobního vozidla značky Volvo, kterému policisté na silnici I/21 naměřili rychlost 172 km/h, a to v úseku, kde je stanovenou obecnou úpravou provozu na pozemních komunikacích nejvyšší dovolená rychlost 90 km/h. Po odečtení zákonné tolerance tedy překročil rychlost o 76 km/h. Policisté jej předepsaným způsobem zastavili a vyzvali k předložení předepsaných dokladů pro provoz a řízení vozidla. Následně s ním sepsali oznámení o přestupku a věc bude předána příslušnému úřadu k projednání. Také v pátek měli někteří řidiči “naspěch.“ Například v dopoledních hodinách na dálnici D6 policisté zastavili řidiče automobilu Škoda, kterému naměřili 178 km/h v úseku, kde je nejvyšší dovolená rychlost 130 km/h. Po odečtení zákonné tolerance tedy překročil rychlost o 42 km/h. 

Vzhledem ke skutečnosti, že nepřizpůsobení rychlosti je druhou nejčastější příčinou dopravních nehod s těmi nejzávažnějšími následky, zaměří se policisté na tuto problematiku ve zvýšené míře i v nadcházejícím období.


nprap. Eva Valtová

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Reviens Bébel!

Hlavní zprávy

 

NetConcert Monica Mancini
seo uniweb