Region: I letos bude pokračovat preventivní projekt zaměřený na ochranu majetku

Během loňského roku byl policisty z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje v rámci Programu Ministra vnitra v oblasti prevence kriminality realizován preventivní projekt s názvem „Chráním si svůj majetek.“

dezinfekce

Tento projekt byl představen široké veřejnosti v obchodních domech v Karlovarském kraji. Záměrem projektu bylo poskytnout lidem odborné rady, jak nejlépe zabezpečit a ochránit svůj majetek. Prioritou bylo především snížit nápad trestné činnosti u trestných činů, jako například u krádeží vloupáním do domů a bytů, kapesních krádeží, krádeží na osobách nebo také u vloupání do osobních vozidel.

Projekt byl prozatím představen v obchodním domě Globus a Varyáda v Karlových Varech, v obchodním domě Dragoun v Chebu, v obchodním centru Tesco v Sokolově a dále také v kinokavárně v Nejdku. Návštěvníci se mohli zastavit u preventivního policejního  stánku, kde pro ně byly připravené k vyzkoušení čtyři vzorové panely mechanických zábranných prostředků včetně zabezpečovacích prvků. Jejich pozornost upoutaly i dva bannery, kde se seznámili mimo jiné s mobilní aplikací „Zabezpečte se.“

Preventivní projekt se setkal s velkým zájmem a nadšením návštěvníků. Jako pozornost, aby si nezapomněli chránit svůj majetek, si každý odnesl kovový přívěšek ve tvaru domečku s názvem projektu a brožury s preventivními radami a upozorněními.

Projekt „Chráním si svůj majetek“ v Karlovarském kraji probíhal díky finanční podpoře Ministerstva vnitra České republiky. Projekt bude představován veřejnosti i v roce 2020.

nprap. Mgr. Soňa Podlahová

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 28.01.2020 11:00
0 +
 
UNIWEB - weby od lidí pro lidi

Hlavní zprávy