Region: Pod vlivem alkoholu způsobili nehodu

Šestadvacetiletý muž z Tachovska měl ve druhé polovině září letošního roku řídit v brzkých ranních hodinách osobní automobil značky Škoda. V Mariánských Lázních poblíž křižovatky zřejmě nezvládl řízení, přejel s automobilem do protisměru, najel na betonový obrubník a následně narazil přední částí vozidla do stromu.

A nebuďte smutnej, Vaňku! aneb 85 setkání s Václavem Havlem

Při této dopravní nehodě naštěstí nedošlo ke zranění žádných osob.

Po příjezdu policistů se šestadvacetiletý řidič podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,58 promile.

Škoda byla předběžně odhadnuta na částku 56 tisíc korun.

Policisté muži zakázali další jízdu a následně ho převezli do nemocnice k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu.

Policisté z chebského dopravního inspektorátu sdělili šestadvacetiletému muži podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

K dašlí nehodě pod vlivem alkoholu došlo na začátku srpna letošního roku, kdy krátce před 21. hodinou řídil třiašedesátiletý muž motocykl značky Kentoya. Na silnici druhé třídy, ve směru z Kraslic na obec Sněžnou, měl třiašedesátiletý řidič, který navíc jel bez nasazené ochranné přilby, najet na krajnici a následně sjet do silničního příkopu.

Po dopravní nehodě se muž podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,13 promile.

Poté byl třiašedesátiletý muž převezen do nemocnice, kde byl zároveň se svým zraněním hospitalizován.

Také jemu policisté z dopravního inspektorátu v Sokolově sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

nprap. Jakub Kopřiva

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
3. Koncert ČNSO

Hlavní zprávy

 

seo uniweb