Region: Oživit cestovní ruch má pomoci příspěvek na pobyt

Karlovarský kraj chce navázat na aktivity státu i lázeňských měst, které pomáhají oživení cestovního ruchu, a přispět domácím i zahraničním návštěvníkům na pobyty ve všech typech ubytovacích zařízení v regionu. Rada Karlovarského kraje schválila poskytnutí daru na podporu ubytování pro období od 1. října 2020 do konce roku. Právě v této době končí sezóna a počet návštěvníků by poklesl, příspěvek je ale může inspirovat k podzimnímu pobytu v nádherné přírodě regionu, nebo k zajištění silvestrovské

webíky uniweb

„Každý, kdo se ubytuje v některém hotelu, penzionu, nebo jiném ubytovacím zařízení na minimálně 3 a maximálně až 6 nocí, bude moci zpětně požádat o proplacení 50 procent ceny za jednu noc pobytu, ale výhradně do výše 300 korun. Samozřejmě budeme rádi, když se lidé ubytují i na delší dobu než 6 nocí, ale příspěvek se vztahuje jen na zmíněných maximálně šest. Příspěvek platí pro skupinu až celkem 5 osob, aby to mohly využít například rodiny s dětmi. Zájemci mohou uplatnit žádost o příspěvek i na více termínů, ale maximálně musí jít o 1 termín v měsíci. Věřím, že lidé této příležitosti využijí a příjemné podzimní dny a zimní období budou trávit právě v našem kraji,“ uvedl hejtman Petr Kubis s tím, že příspěvek mohou čerpat všichni občané Evropské unie, kteří předloží fakturu či potvrzení o úhradě ubytování.

Příspěvek jim bude formou daru vyplacen zpětně.

Kraj prozatím na tento program vyčlenil 3 miliony korun.

„Počítáme s tím, že pokud by se tato naše výzva osvědčila, můžeme diskutovat o prodloužení doby poskytování příspěvku. Klademe důraz na to, že sám host ubytovacího zařízení si vybere ubytování, pokud bude chtít podporu kraje, musí jít o ubytovatele s živnostenským oprávněním, slevu následně uplatní u Karlovarského kraje, a to prostřednictvím elektronického systému. Bereme tento náš program jako navazující aktivitu na VARY voucher, či na nabídku dalších lázeňských měst. Podle informací mimo jiné z Mariánských Lázní víme, že se klientela i lázeňských měst postupně mění, více jezdí rodiny s dětmi, pro ty by právě příspěvek kraje mohl být zajímavý,“ doplnil hejtman.

Podle exhejtmanky Jany Mračkové Vildumetzové dává smysl právě i s ohledem na prodloužení trasy Pendolina v kraji do Karlových Varů od 1. září letošního roku.

„Jsem moc ráda, že vypisujeme tento program a myslím, že by určitě stálo zato se v budoucnu zamyslet nad tím, zda nenavázat příspěvek na ubytování právě na příjezd tímto rychlovlakem. Pendolino tím, že zajíždí do Karlových Varů, propojilo celý lázeňský trojúhelník Františkovy Lázně – Mariánské Lázně – Karlovy Vary v našem regionu,“ nastínila exhejtmanka.

Dar není určen pro sdílené ubytování typu Airbnb, HomeAway a podobně. 

Jakmile záměr schválí krajští zastupitelé na svém zasedání 14. září 2020, najdou zájemci informace o příspěvku a podmínky jeho získání na internetových stránkách Karlovarského kraje.


Zdroj: Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského krajeKomentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
weby uniweb