Region: Kvalita v přírodních koupalištích je většinou dobrá

Kvalita vody v přírodních koupalištích v Karlovarském kraji, kde hygienici dělali v posledních týdnech kontrolní odběry, je většinou dobrá. Výjimkou je Velký rybník v obci Hroznětín na Karlovarsku. Kvalita vody se tam zhoršila na konci června, pravidelně se tam přes léto objevuje vodní květ a sinice. Vyplývá to z údajů Krajské hygienické stanice v Karlových Varech.

james bond net concert

Ještě na začátku léta označili hygienici hroznětínský Velký rybník třetím stupněm z pěti. Kvůli výskytu vodního květu a sinic je nyní voda na čtvrtém stupni. Voda tam má 20,4 stupně Celsia, průhlednost čtvrt metru.

Výborná voda v kraji je například na sokolovském koupališti Michal, na koupališti Dřenice na Jesenici i koupališti Lido u Mariánských Lázní. Bez problémů je také voda v Otovicích na Karlovarsku. Voda má 21,2 stupně Celsia a průhlednost je 2,6 metru. Bezpečně se mohou lidé koupat také v karlovarské Rolavě, kde je dobrá voda na pláži, u mola i u brouzdaliště.

Voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi je ve vodní nádrži Jesenice u Rybářské bašty. U jesenického kempu Václav se kvalita vody, stejně tak jako ve Skalce, zhoršila. Hygienici tam označili vodu třetím stupněm z pěti, což znamená, že u některých lidí by se mohly vyskytnout zdravotní obtíže. Hygienici doporučují, aby se lidé po koupání osprchovali.Zdroj: fb Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

loop jazz club
seo uniweb