Region: Dopravní akce byla zaměřena na chodce

Ve dnech 6. ledna až 10. ledna 2020 v rámci preventivních opatření proběhla v Karlovarském kraji dopravně bezpečnostní akce, která byla zejména zaměřena na chodce, na jejich řádné přecházení přes přechody a na používání reflexních prvků.

zprávy uniweb weby

V průběhu akce se také policisté zaměřili na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidel a dodržování obecných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Během akce policisté v Karlovarském kraji zkontrolovali téměř 1 000 vozidel, zjistili dva trestné činy maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a 147 přestupků. Z toho bylo 138 prohřešků vyřízeno policisty na místě uložením pokuty a 9 přestupků bylo oznámeno na příslušný správní úřad. Řidiči nejčastěji měli nevyhovující technický stav vozidla a téměř ve třech desítkách případů jeli bez použití bezpečnostních pásů. V jednom případě zjistili u řidiče požití alkoholického nápoje. Dále se v šesti případech dopustili přestupku chodci.

Od roku 2016 platí pro chodce povinnost nosit reflexní prvky, pokud se pohybují za snížené viditelnosti mimo obec podél okraje vozovky v místě, kde není veřejné osvětlení. Prvek by měl být dobře viditelný zepředu i zezadu pro ostatní účastníky silničního provozu. Nejvhodnější je ho umístit na nejvíce pohyblivou část těla směrem do vozovky.

"Doporučujeme v tomto období, které se vyznačuje častými mlhami a celkově špatnou viditelností, nosit pestré oblečení a používat reflexní prvky. Můžete tímto předejít nešťastné události," uvedla 
nprap. Eva Valtová.


nprap. Eva Valtová

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 19.01.2020 17:00




0 +
 
Popelka

Hlavní zprávy

 

seo uniweb