Region: Celníci zajistili 20 nelegálních hracích automatů

Karlovarští celníci od začátku letošního roku zajistili ve třech hernách 20 nelegálních hracích automatů v celkové hodnotě 2 miliony korun a finanční hotovost bezmála 35 tisíc korun. Celníci se opět zaměřili na dodržování zákona o hazardních hrách a od ledna provedli v karlovarském regionu 14 kontrol, z nichž 8 bylo pozitivních.

dezinfekce

Během kontrolní akce s krycím názvem „BUJON,“ která proběhla v deseti krajích České republiky, zajistili karlovarští celníci 11 technických herních zařízení. V průběhu kontroly bylo zjištěno důvodné podezření, že kontrolovaná osoba provozuje hazardní hru v rozporu se zákonem o hazardních hrách.

V únoru, při 2 kontrolách heren v regionu, došlo k zadržení dalších 9 nelegálních automatů, dále finanční hotovosti a ostatních věcí, které k provozování nelegální hry slouží, jako např. klíče a kabely. Čtyři kusy nelegálních zařízení zajistili pracovníci dohledu v provozovně v Chebu, dalších 5 hracích automatů bez vydaného povolení v obci Nové Sedlo.

Nelegální automaty celníci z provozoven odvezli do skladu celní správy. Zjištěná porušení zákona budou projednána v rámci správního řízení, při němž provozovateli hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun a zabrání či propadnutí veškerého herního zařízení, jež k provozování nelegální hry sloužilo. Po pravomocném rozhodnutí budou nelegální automaty zlikvidovány. 

V roce 2019 zajistili karlovarští celníci 60 výherních technických zařízení, takzvaných kvízomatů, v hodnotě 6 milionů korun. V pátrání po nelegálním hazardu v regionu budou pokračovat i nadále.


Zdroj: Celní úřad pro Karlovarský kraj

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
28.02.2020 17:00
0 +
 

Hlavní zprávy