Projekty, na které nezbyly v třetí vlně kotlíkových dotací finance, by mohly získat podporu

Podali jste žádost o kotlíkovou dotaci a kvůli vyčerpané alokaci jste se ocitli v zásobníku projektů? Pak nezoufejte. Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasilo podání žádosti o dotaci do podprogramu Ministerstva životního prostředí ČR s názvem „Nová zelená úsporám – Adaptační a mitigační opatření."

zprávy uniweb weby

Prostřednictvím něho je možné dofinancovat projekty, na které již nezbyly finanční prostředky v rámci třetí vlny kotlíkových dotací.

„V současnosti čeká kvůli vyčerpané alokaci na dofinancování více než 400 projektů v hodnotě 42 milionů korun. Pokud bychom byli s naší žádostí u ministerstva životního prostředí úspěšní, mohli bychom uspokojit více než polovinu z nich. Konkrétně by se jednalo o podporu dalším 241 projektům v celkové výši 26 556 017 korun,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Dalibor Blažek.

Podporu by získaly projekty s pořadovým číslem až 950. S jejich dofinancováním se pak počítá v průběhu září či října letošního roku.

„V prosinci by ještě mělo dojít k přerozdělení celorepublikových zbytků z nevyčerpaných dotací ze všech kol kotlíkových dotací. To znamená, že by se mohly uvolnit peníze i na další projekty s vyšším pořadovým číslem. Z tohoto důvodu doporučujeme všem zájemcům o kotlíkové dotace, aby i nadále předkládali své žádosti, protože existuje reálná šance, že i ony mohou být nakonec úspěšné,“ doplnil Dalibor Blažek.

Ve třetí vlně kotlíkových dotací mohou o dotaci žádat majitelé rodinných domů, v nichž se nachází kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním nesplňující 3., 4. a 5. emisní třídu. Na pořízení tepelného čerpadla či automatického kotle na biomasu lze získat dotaci až do výše 120 000 korun, na kotel na biomasu s ručním přikládáním nejvýše 100 000 korun a na plynový kondenzační kotel až 95 000 korun. Díky kotlíkové dotaci zpětně obdrží 75 až 80 procent způsobilých výdajů dle typu nového zdroje. Doposud bylo v rámci třetí vlny kotlíkových dotací proplaceno na 341 žádostí v celkovém objemu 37 660 320 korun. V realizaci se v současnosti nachází 256 žádostí.

Podrobnosti o dotačním programu naleznete na webových stránkách Karlovarského kraje.


Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje


Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje

Hlavní zprávy

 

Kamiq restart 2
seo uniweb