Ostrov: Taneční skupina Mirákl převzala od starosty ocenění

Úspěch ostrovského Miráklu ocenili na radnici 9. ledna starosta města Jan Bureš a oba místostarostové – Marek Poledníček a Jitka Samáková. Zastupitelský sál se zaplnil od nejmenších tanečnic až po zkušenější juniorky. O doprovod se postaraly jejich choreografky a trenérky a také pyšní rodiče.


Svěřenkyním Andrey Burešové, Markéty Vajdíkové a Marty Šafářové z Tanečního studia Mirákl se opět podařil husarský kousek. S přehledem ovládly hned dvě na sebe navazující mistrovství světa v jazz a modern dance v Polsku na začátku prosince minulého roku. Českou republiku a Karlovarský kraj reprezentovalo 40 tanečnic v dětské a juniorské kategorii s 20 choreografiemi, se kterými získali nominaci v soutěži Czech Dance Organization.

Hlavní trenérka a choreografka Andrea Burešová nejdříve promítla ve ztemnělém sále amatérská videa z průběhu mistrovství. Poté popsala, jak vypadala situace v místě konání mistrovství světa a jaké výkony nejen po stránce precizního provedení choreografie, ale také po stránce fyzické musela děvčata podat.

„Vždyť některé sólové tanečnice se musely vracet na parket i 25x,“ dodala Andrea Burešová.

Nakonec poděkovala všem dívkám za úžasné výkony a rovněž svým blízkým spolupracovnicím Markétě Vajdíkové a Martě Šafářové.

„Nejen, že mám dvě báječné spolupracovnice, ale u Marty Šafářové chci ještě zmínit, že už i ona ve svých 14 letech postavila choreografii, která u poroty zabodovala,“ zmínila Andrea Burešová.

Dík patřil také rodičům, ZUŠ, domu kultury a dalším podporovatelům a fanouškům a samozřejmě Ivě Syptákové, která se stará o taneční kostýmy a doplňky. 

Umístění:
1.místo – formace, jazz děti, Muzikál
2.místo – formace, jazz junioři, Thegreatest show
2.místo – malá skupina, jazz děti, Doctor Jazz
3.místo – formace, modern děti Place 4 everyone
3.místo – duo, modern děti, Magdaléna Nováčková, Amélia Miczka, Broken
4.místo – duo, jazz děti, Simone Elen Lajdová, Nikola Bočková, Me and My baby
5.místo – formace, modern junioři Face 2 Face
5.místo – malá skupina,modern junioři, Skryté souvislosti
6.místo – malá skupina, modern děti Ruce
6.místo – sólo, modern, děti, Simone Elen Lajdová, Podle mne    


Zdroj: město Ostrov

Fotogalerie
NetConcert Bobby Shew

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

Velikáni filmové hudby
weby uniweb