Online výstava 30 let od otevření hranic

To, co je dnes považováno za samozřejmé, bylo ještě před 30 lety nepředstavitelné: otevřené hranice mezi východní a západní Evropou. Tam, kde se dnes rozprostírá srdce Evropy, zpřetrhala železná opona veškerý kontakt.

dezinfekce

Virtuální výstava „Jsme opět sousedé! – Vzpomínky 30 let od otevření hranic,“ jež bude prezentována na www.bbkult.net, vypráví o životě s hranicí a vedle hranice. Centrum Bavaria Bohemia a virtuální svět totiž umožňují propojení česko-německé kulturní scény bez ohledu na okolnosti.

Výstava započne v pátek 19. června výhradně online. Do začátku července poté budou každý den postupně přidávány nové příspěvky jak na webové stránky www.bbkult.net, tak i na sociální sítě CeBB (Facebook, Instagram). Důležitou součást výstavy představuje 13 videonahrávek českých a německých pamětníků, kteří vzpomínají, jaký byl život před a po otevření hranice.

Rozhovory s pamětníky byly vytvořeny ve spolupráci s Přeshraničním mediálním centrem pro mládež Horní Falc sever – T1. Rozhovory vedli žáci dívčí střední školy Waldsassen a Základní školy Úšovice (Mariánské Lázně).

Výstava je společným počinem sdružení IKom Stiftland a muzeí v okrese Tirschenreuth v pohraniční oblasti (Gelebtes Museum Mähring, Nadační muzeum Waldsassen, Německé muzeum knoflíků Bärnau, Historický park Bärnau-Tachov, Sengerhof Bad Neualbenreuth) a městského muzea Mariánské lázně. Projekt byl financován z fondů EU z cíle EÚS Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014-2020. (INTERREG V), které jsou vypláceny z dispozičního fondu EUREGIO EGRENSIS. 

Prezentace výstavy na www.bbkult.net se koná v rámci iniciativy Centra Bavaria Bohemia "Kulturní most."


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
19.06.2020 15:00
0 +
 

Hlavní zprávy