Nová Role: Cyklista nadýchal 2,23 promile

V pondělí dne 12. dubna 2021 v brzkých ranních hodinách na silnici III. třídy č. 209 ve směru od Nové Role na Božičany došlo k pádu cyklisty. Šestatřicetiletý muž měl při své jízdě na kole vyjet mimo komunikaci a následně havarovat do příkopu.

zprávy uniweb weby

Při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen Zdravotnickou záchrannou službou k ošetření do nemocnice. Přivolaní policisté provedli u muže orientační dechovou zkoušku na alkohol, která vyšla s pozitivním výsledkem, a to s nejvyšší naměřenou hodnotou 2,23 promile alkoholu.

Dopravní nehoda je nadále v šetření dopravních policistů.

Prevence:
Při jízdě na kole je třeba dodržovat pitný režim, ale určitě se však nemá jednat o alkohol. Cyklisté mnohdy zapomínají, že jsou také účastníky silničního provozu stejně jako řidiči vozidel. I jim zákon o provozu na pozemních komunikacích striktně zakazuje požívat před jízdou či během jízdy alkoholické nápoje. U takto posilněného cyklisty se významně zvyšuje riziko, že havaruje a ohrozí tak své zdraví a mnohdy i život. Alkoholem ovlivněný organismus pomaleji reaguje na podněty. Díky tomu má poté řidič zhoršené reakce, odhad vzdálenosti a dochází k poruše rovnováhy a soustředění.

nprap. Eva Valtová

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
seo uniweb