Nominace na Strom roku končí Dnem Země

Nadace Partnerství již po dvacáté hledá Strom roku České republiky. Kdo naváže na úspěch poslední vítězky Jabloně u Lidmanů, může následující dva týdny ovlivnit každý, a to až do úderu půlnoci Dne Země 22. dubna.

zprávy uniweb weby

Přihláškou provede jednoduchý formulář na www.stromroku.cz.

Prozatím přišly nominace od bezmála třicítky uchazečů.

„Letošní přihlášky ukazují, že lidé mají o jubilejní ročník zájem. Mezi uchazeči je například jinan přezdívaný Hirošima zasazený ze semen stromu, který přežil výbuch atomové bomby, téměř šestimetrový dub starý 427 let s přízviskem Podhorský velikán, ořešák zasazený odsunutými Němci nebo Lipové memento zatopené obce na Slezské Hartě,” představuje možné kandidáty na prestižní titul koordinátorka ankety Silvie Zeinerová Sanža z Nadace Partnerství.

K přihlášce stačí znát základní informace o stromu: jeho historii, druh, alespoň přibližné stáří a polohu, porotě pomohou i poutavé fotografie nebo archivní materiály. Hlavním kritériem úspěchu je ale příběh stromu a jeho spojení s místními lidmi.

Z došlých přihlášek pošle v červnu porota dvanáctku nejzajímavějších stromů do letního online hlasování. Vítěz získá odborné ošetření a postup do zimního celoevropského kola. Více na www.stromroku.cz.

  Harmonogram soutěže:
•22. 4. (Den Země): uzávěrka nominací do ankety
•začátek června: zveřejnění 12 finalistů postupujících do hlasování veřejnosti
•21. 6. (letní slunovrat): začátek online hlasování
•22. 9.: vyhlášení vítězů
•únor 2022: Evropské kolo anketyZdroj: David Kopecký


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 10.04.2021 15:00
0 +
 
netConcert

Hlavní zprávy

 

seo uniweb