Nevyhovující serpentiny mezi obcemi Brložec a Lažany nahradí nová silnice

Cestování pro řidiče bude na Toužimsku opět o něco bezpečnější. Rada Karlovarského kraje odsouhlasila přípravu zadávacího řízení na dodavatele veřejné zakázky „II/207 Modernizace silnice Brložec – Lažany, přeložka serpentiny.“ Projekt bude realizován v rámci Integrovaného regionálního operačního programu a celkové předpokládané náklady činí zhruba 21,8 milionu korun včetně DPH.


„Předmětem stavby je odstranění dnes již nevyhovujících serpentin a výstavba přeložky silnice II/207 v nové trase s novým směrovým i výškovým uspořádáním dle současných technických norem. Modernizace komunikace zajistí plynulejší, bezpečnější a také energeticky méně náročnější provoz. Přeložka navíc bude navazovat na úseky, které již byly zmodernizovány v rámci Integrovaného regionálního operačního programu v letech 2018 a 2019. Základním hodnotícím kritériem pro nás bude ekonomická výhodnost nabídky,“ upřesnil náměstek hejtmana Karlovarského kraje pro oblast dopravy a silničního hospodářství Martin Hurajčík. 

Projekt zahrnuje modernizaci a novostavbu komunikace v celkové délce 697 metrů. Součástí stavebních prací bude bourání asfaltových ploch a sejmutí ornice, nové řešení silnice, včetně dvou propustků, instalace nového dopravního značení, kácení a náhradní výsadby stromů a rekultivace ploch v původních serpentinách. Stavba bude probíhat za částečné uzavírky s umožněním průjezdu po provizorní komunikaci.


Zdroj: Mgr. Veronika Svobodová, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
I. Abonentní koncert

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
weby uniweb