Nejdek: Vykradl odemčené vozidlo

Policisté z Obvodního oddělení Nejdek sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku devětadvacetiletému muži z Nové Role.

zprávy uniweb weby

Ten měl v úterý 5. října letošního roku kolem 18. hodiny využít toho, že jednadvacetiletý mladík opustil na náměstí v Nejdku vozidlo značky Volkswagen. Po chvíli měl devětadvacetiletý muž do odemčeného a tedy volně přístupného osobního automobilu vniknout a začít ho prohledávat. Následně z něho měl odcizit mobilní telefon, ledvinku, peněženku s finanční hotovostí i osobními doklady a několika platebními kartami.

Tímto svým jednáním měl mladíkovi způsobit škodu přibližně 12 tisíc korun.

V případě prokázání viny hrozí devětadvacetiletému muži trest odnětí svobody až na dva roky.

Prevence:
Zloději využívají nepozornosti majitelů vozidel. Pootevřené okénko, nebo dokonce neuzamčené vozidlo a v něm viditelné cennější věci, jsou pro ně pozvánkou k návštěvě vozidla. I maličkost ponechaná viditelně ve vozidle, může vzbudit zájem nenechavce. V mnoha případech majitelé vozidel nedbají na varování a nechávají ve vozidlech nejen cenné věci, ale také své osobní doklady. Nedávejte příležitost zlodějům, Vaše auto není trezor! Řidiči a majitelé vozidel mohou podstatně ovlivnit to, aby se jejich vozidlo nestalo předmětem zájmu zloděje.

Proto policie doporučuje:
- Při odchodu od vozidla zkontrolujte, zda jste řádně vozidlo zajistili, uzamkli a nenechali otevřená okénka.
- Nenechávejte ve vozidle žádné cenné věci, ani když od vozu odcházíte na malou chvíli, zavazadla nenechávejte kolemjdoucím na očích.
- Jedním z preventivních opatření je také vhodné místo k parkování. Hlídaná parkoviště, viditelná a frekventovaná místa ztěžují zlodějům vloupání.
- Pokud zjistíte, že Vám z vozidla byly odcizeny věci nebo byl vůz odcizen, vše oznamte Policii České republiky na linku 158, nebo na nejbližší policejní oddělení.
- Nikdy s vykradeným vozidlem nemanipulujte, mohli byste zničit případné stopy.

nprap. Jakub Kopřiva


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

seo uniweb