Mimořádnou dodávku respirátorů dostaly také nemocnice v Sokolově a v Ostrově

Karlovarský kraj dnes poslal do nemocnic v Sokolově a v Ostrově mimořádnou dodávku dalších respirátorů v celkovém počtu 1 tisíc kusů. Další zásilku ochranných pomůcek kraj očekává během středy 18. března 2020.

VZP list a pros 2022

"Už během zítřka čekáme další zásilku ochranných pomůcek od státu, abychom mohli dodat respirátory praktickým lékařům, zubařům, ambulantním specialistům, ale i lékárníkům a dalším. Budeme doufat, že avizovaná zásilka skutečně zítra dorazí. Rád bych ale opět požádal všechny občany, aby se chránili všemi dostupnými prostředky, rouškami, šálami ve veřejné dopravě i v obchodech a aby nechodili do nemocnic, pokud to není nezbytně nutné," uvedl hejtman Petr Kubis.

O dodávce respirátorů, odběrných místech a počtech dodaných kusů bude kraj informovat zdravotníky na krajském informačním portálu.

Během dnešního dne také ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem nemocnice v regionu zavedly kontrolované vstupy pro všechny příchozí - viz zde. Například ve stanu u vchodu do karlovarské nemocnice lékaři provádějí prvotní rozdělení návštěvníků, aby regulovali pohyb osob v nemocnici. Dovnitř pustí pouze lidi objednané či se zdravotními potížemi, které nesnesou odkladu lékařské péče. U příchozích je zaznamenána tělesná teplota a zjišťují se obecné informace o zdravotním stavu či možném kontaktu s člověkem nakaženým koronavirem.


Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 17.03.2020 18:00
0 +
 
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
seo uniweb