Mimořádnou dodávku respirátorů dostaly také nemocnice v Sokolově a v Ostrově

Karlovarský kraj dnes poslal do nemocnic v Sokolově a v Ostrově mimořádnou dodávku dalších respirátorů v celkovém počtu 1 tisíc kusů. Další zásilku ochranných pomůcek kraj očekává během středy 18. března 2020.

dezinfekce

"Už během zítřka čekáme další zásilku ochranných pomůcek od státu, abychom mohli dodat respirátory praktickým lékařům, zubařům, ambulantním specialistům, ale i lékárníkům a dalším. Budeme doufat, že avizovaná zásilka skutečně zítra dorazí. Rád bych ale opět požádal všechny občany, aby se chránili všemi dostupnými prostředky, rouškami, šálami ve veřejné dopravě i v obchodech a aby nechodili do nemocnic, pokud to není nezbytně nutné," uvedl hejtman Petr Kubis.

O dodávce respirátorů, odběrných místech a počtech dodaných kusů bude kraj informovat zdravotníky na krajském informačním portálu.

Během dnešního dne také ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem nemocnice v regionu zavedly kontrolované vstupy pro všechny příchozí - viz zde. Například ve stanu u vchodu do karlovarské nemocnice lékaři provádějí prvotní rozdělení návštěvníků, aby regulovali pohyb osob v nemocnici. Dovnitř pustí pouze lidi objednané či se zdravotními potížemi, které nesnesou odkladu lékařské péče. U příchozích je zaznamenána tělesná teplota a zjišťují se obecné informace o zdravotním stavu či možném kontaktu s člověkem nakaženým koronavirem.


Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 17.03.2020 18:00
0 +
 

Hlavní zprávy