Mariánské Lázně: Žena v bytě nalezla dělostřelecký náboj

V neděli 18. dubna letošního roku v ranních hodinách přijali policisté oznámení o nálezu munice. Oznamovatelka uvedla, že při vyklízení bytu v Mariánských Lázních nalezla ve skříni velkou nábojnici.

webíky uniweb

Na místo vyjeli policisté z Obvodního oddělení Mariánské Lázně, kteří místo zajistili a následně si vyžádali příjezd specialisty z pyrotechnické služby v Teplicích. Po konzultaci s pyrotechnikem nebylo nutno provést evakuaci osob v domě a přilehlém okolí.

Po příjezdu pyrotechnik určil, že se jedná o dělostřelecký náboj ráže 30mm, který byl v nepoškozeném stavu. Munici zajistil a odvezl k její následné likvidaci. Při události nebyl nikdo zraněn ani nebyla způsobena žádná škoda na majetku.

Prevence:
Policisté v našem kraji velmi často řeší případy nálezu staré munice. Na místo okamžitě vyjíždějí přivolaní pyrotechnici, kteří ke každému podezřelému předmětu přistupují se zvýšenou opatrností, aby při manipulaci nedošlo k explozi. Korozí předmětu může dojít k narušení systému pojistek a k výbuchu potom stačí málo. Proto nepodceňujte ani staré a zkorodované výbušniny a jiné předměty. V případě nálezu s nimi v žádném případě nemanipulujte a ihned o nálezu vyrozumte policii. Vyčkejte do příjezdu hlídky a místo nálezu zabezpečte tak, aby se k němu nepřiblížily další osoby. Pokud se nebude jednat o munici, nikdo se na Vás zlobit nebude. Lepší je vždy nález ohlásit, než aby došlo k neštěstí.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
seo uniweb