Mariánské Lázně: Pod vlivem alkoholu naboural dvě vozidla, poté dům

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiačtyřicetiletého cizince, kterého obvinili ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

dezinfekce

Cizinec měl v polovině prosince minulého roku v odpoledních hodinách přijet a zaparkovat v Mariánských Lázních. Přitom měl několikrát narazit do již zaparkovaného vozidla značky Peugeot, které těmito nárazy poškodilo před ním zaparkovaný automobil značky Škoda. Cizinec dopravní nehodu neřešil a z místa měl začít odcházet. Mezitím na místo dorazili policisté, kteří ho vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Ta vyšla s pozitivním výsledkem 2,95 a 3,05 promile. Z těchto důvodů mu byl zadržen řidičský průkaz, zakázána další jízda a byl převezen na obvodní oddělení k dalším úkonům.

Tím to ale neskončilo, protože o několik hodin později se cizinec ke svému vozidlu vrátil. Znovu měl usednout za volant a z místa se snažit odjet, vyjel ovšem mimo komunikaci a narazil do rodinného domu. Po příjezdu policejní hlídky se opět podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,86 a 3,09 promile. Kromě toho se podrobil v sokolovské nemocnici odběru biologického materiálu.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
NOVÝ RENAULT CAPTUR

Hlavní zprávy

 

Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese