Mariánské Lázně: Počet nakažených koronavirem v LDN roste

Počet nakažených koronavirem v LDN v Mariánských Lázních roste, první pozitivní lidé jsou i v domovech pro seniory v Chebu. Zařízení dělají vše potřebné pro ochranu ostatních.


Dalších 13 pozitivních pacientů s COVID-19 hlásí Léčebna dlouhodobě nemocných a dlouhodobé léčebné péče v Nemocnici Mariánské Lázně. Na doporučení hygieniků nechala léčebna testovat pacienty poté, co se nákaza prokázala v minulých dnech u 4 lidí. V testech zařízení dále pokračuje. Jednoho nakaženého klienta koronavirem také prokázaly testy v Domově pro seniory SKALKA v Chebu, jeden klient onemocněl také v Domově pro seniory SPÁLENIŠTĚ v Chebu (covid-19 u něj byl prokázán už dříve, před plošnou kontrolou a testy klientů). Zařízení okamžitě izolovala nakažené a provedla veškerá další opatření k ochraně pacientů, klientů i zaměstnanců.

„V minulém týdnu jsme vzhledem k vývoji situace nechali testovat klienty domovů pro seniory v Chebu týmem vedeným primářkou karlovarského Emergency MUDr. Dagmar Märzovou. Výsledky testů ukázaly pozitivitu u jednoho klienta v domově SKALKA. Už dříve také onemocněl jeden klient v domově SPÁLENIŠTĚ. Už v předstihu kraj vytvořil krizové sety s ochrannými obleky, respirátory, brýlemi, štíty a rukavicemi, abychom na takovou situaci byli připraveni. Nyní jsme jimi domovy zavezli. K dispozici mají i další ochranné prostředky, aby nedošlo k šíření nákazy. V domovech pracují profesionálové a já jsem přesvědčen, že situaci společně s klienty zvládnou. Budeme se snažit jim být nápomocni dodávkami ochranných prostředků a nadále jsme v kontaktu pro případ potřeby,“ uvedl hejtman Petr Kubis.

Současně s testováním klientů byli provedeny testy také u pracovníků všech pobytových zařízení sociálních služeb v regionu. Stejně tak rozhodl kraj o testech zaměstnanců všech 6 léčeben dlouhodobě nemocných.

„V léčebně mariánskolázeňské nemocnice se objevila nákaza u pacientů i zaměstnanců, teď je to celkem 17 nemocných. Podle informací ze zařízení jsou pacienti izolovaní, s mírným průběhem nemoci bez teplot, jen s kašlem a všechno je pod kontrolou. I tam jsme dodali ochranné prostředky a dalšími ještě dozásobíme. Může ale dojít k nárůstu počtu nemocných, protože se čeká na výsledky testů části pacientů. Jsme připraveni řešit s vedením nemocnice v Mariánských Lázních případné možnosti úpravy provozu,“ vysvětlil krajský radní Jan Bureš.

Zatím se nákaza tedy prokázala kromě LDN a DLP nemocnice Mariánské Lázně také v LDN AMICA a NESO v Chebu, v zařízeních sociálních služeb pak v Domově pro seniory Tepelská v Mariánských Lázních, Toreal Královské Poříčí a v DPS SKALKA a SPÁLENIŠTĚ v Chebu. Situaci zvládají zatím ve všech zařízeních bez nutnosti omezení provozu.

Aktuálně se v Karlovarském kraji nákaza prokázala u 300 obyvatel, z toho je 123 vyléčených a 17 zemřelých.

 

Zdroj: Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje

NetConcert Bobby Shew

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
weby uniweb