Mariánské Lázně: Mariánský podzim už se blíží

Mariánské Lázně budou již posedmnácté hostit Mezinárodní folklorní festival Mariánský podzim. Jak nám vysvětlila jedna z organizátorek Kateřina Josefi, v loňském roce se festival nekonal z důvodu vládních opatření proti pandemii, v roce 2020 proběhly pouze dva koncerty z plánovaných čtyř dnů festivalového programu.


Letos organizátoři a účastníci doufají v úspěšnou akci a setkání s přáteli. Na festival přijedou skupiny z Moravy a Slovenska i daleké Afriky (účastní se skupina z Kapverd), vystoupí samozřejmě rovněž domácí interpreti a folklorní soubory, například Marjánek (folklorní soubor Marjánek je organizátorem festivalu) a Rozmarýnek. 

Občané města i jeho návštěvníci budou mít možnost slyšet některé účinkující v městském divadle na večerním koncertu v pátek 16. 9. 2022 ve 20:00 nebo v sobotu a neděli 17. a 18. 9. na městské kolonádě. Na kolonádě naplánovali organizátoři také jarmark s prodejem tradičních českých výrobků, prezentovat se budou i moravská vína.

Součástí festivalového programu bude Folklorní okénko na zámku Kynžvart dne 17. 9. od 14.00 do 15.00 hodin. 

Hlavní věcí je, jestli budeme mít štěstí na počasí, svěřila se paní Kateřina se svou obavou. Odhaduje, že festival navštíví 3000 až 5000 hostů.

Program festivalu najdete na https://www.marianskelazne.cz/mariansky-podzim-2021/3748/?dateId=26740

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
PolyMedia

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
weby uniweb