Krušnohoří: Večerní pátrání po dvou důchodkyních

Dvě ženy ve věku 69 a 64 let ve zcela nevhodné obuvi se včera odpoledne vydaly na pěší túru kolem vrchu Loupežník u Dubí, po jedné pátrala Horská služba i Policie ČR.

zprávy uniweb weby

Nejprve vyrazily podle našich informací podél běžecké trasy na Sedmihůrské cestě, pak se ale vydaly mimo značené cesty a nakonec se ocitly na místě, kde vyšlapané stopy končily.

„Starší paní dala té mladší svůj mobil do batohu a pak se kdoví proč rozdělily. Mladší paní se podařilo vrátit na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu a pak zavolala policistům, že postrádá kamarádku. Ti pak obratem kontaktovali nás s prosbou o součinnost při pátrání,“ uvedl k okolnostem akce Tomáš Plíva, zasahující člen Horské služby Krušné hory.

Záchranáři vyjeli na sněžném skútru a terénní čtyřkolce, a aby zvýšili šance na nalezení zbloudilé ženy, vzali s sebou jednoho policistu a mladší paní.

„Policii se ještě podařilo podle mobilu lokalizovat místo, kde se turistky rozdělily. Sami pak projížděli silnice, my jsme se vydali do horského terénu. Po cca 1,5 hodině pak policisté paní nalezli v pořádku na silnici mezi Dubí a Krupkou,“ doplnil Tomáš Plíva a zmínil překvapení záchranářů, když zjistili, že mladší žena, která jela s nimi, se vydala na sníh jen v sandálech a termo ponožkách.

Paní tvrdila, že ponožky mají membránu a kromě toho už takto obutá chodí do hor nějakých 30 let.

„To, co jsme viděli při této akci, neodpovídalo 30letům zkušeností pohybu na horách tak, jak paní uvedla, bylo porušení snad všech zásad pohybu v zimních horách. Paní se vydala na cestu sněhem v obuvi vhodné na jarní procházku parkem a druhá se vzdala mobilu. Důrazně turisty varuji, aby se takto nechovali,“ apeloval na návštěvníky pohoří Miroslav Račko, náčelník Horské služby Krušné hory.

Dodal, že sandály jsou však vrcholem všeho, co horské oblasti od nezodpovědných turistů v posledních týdnech zažívají.


Zdroj: Horská služba

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy

 

seo uniweb