Krásy Chebska zachytí nová kniha leteckých fotografií

V české republice vzniká první ucelená edice knih zaměřující se na přiblížení krás jednotlivých regionů z ptačí perspektivy. Tyto knihy jsou plné neopakovatelných pohledů na známá místa i neznámá zákoutí. Nyní CBS Nakladatelství začíná mapovat region Chebska.

dezinfekce

„V současné době probíhají přípravy a sběr informací pro knihu leteckých fotografií Chebsko z nebe,“ říká obchodní ředitelka Blanka Imramovská.

Dominanty regionu na jednom místě
Lidé se mohou těšit na letecké snímky, které pravděpodobně ještě nikdy neviděli. Kniha zachytí krásy hlavního města regionu Cheb, ale i Aš anebo Mariánské Lázně.

„Vedle toho budou k vidění i pohledy, které se vám běžně nenaskytnou. Uvidíte například léčivé prameny lázeňských měst či zříceninu hradu Kynžvart,“ popisuje projektová manažerka Kateřina Pášmová.

„V současné době se pohybuji na Chebsku a sbírám potřebné podklady, všímám si krajiny, zajímavostí i dominant regionu. Největší pikantnosti, které se mnohdy skrývají v útrobách kraje, ale znají je většinou jen místní. Jejich rady a doporučení jsou proto pro nás při tvorbě knihy velmi cenné,“ dodává Kateřina Pášmová.

Česko jako pohádková země
Fotografie v knize jsou pořízené především z letadla.

„Po několikaletém létání nad Slovenskem jsem se rozhodl v roce 2012 začít objevovat z nebe i Česko. Musím uznat, že je to úplně jiná krajina než naše hornaté a bouřlivé Slovensko. Česko mi připadá jako pohádková země. Z nebe jsou vidět malebné vesničky a návsi s jezírky, o kus dál zase nádherné zámečky nebo dominantní hrady. Do české krajiny jsem se opravdu zamiloval,“ říká majitel firmy, pilot a fotograf Milan Paprčka.

Kniha leteckých fotografií Chebsko z nebe vyjde v první polovině příštího roku. Zdroj: Alice Šplíchalová


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy