Kraslice: Vyhořela budova místních lesních hospodářů

Větší část střechy přízemního objektu museli rozebrat hasiči, aby našli a uhasili stále se šířící ohniska. K požáru budovy místní správy městských lesů vyjížděli hasiči v Kraslicích ve středu po páté hodině ráno.

dezinfekce

V době jejich příjezdu hořelo ve sklepě budovy a oheň se již šířil i do střechy objektu. Kvůli zakouření celého prostoru museli hasiči po celou dobu zásahu pracovat v dýchací technice. Další komplikací bylo stálé šíření požáru pod plechovou střechou. Zpomalit šíření ohně se podařilo použitím speciálního hasicího zařízení Cobra, pro úplné uhašení a především pro vyhledání všech ohnisek bylo nutné střechu rozebrat. 

V místě požáru prohořel strop, zároveň bylo ohněm zasažené vybavení uvnitř, které museli hasiči vynosit. Až po téměř deseti hodinách zásahu dostali hasiči pod kontrolu, zásah ale stále neukončili, bude nutné místo požáru hlídat až do úplného vychladnutí. 

Majitel objektu předběžně stanovil škodu na 4 miliony korun, příčina je v šetření. Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů, byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Při zásahu se lehce zranili dva hasiči, ošetřeni byli na místě, nebylo nutné volat záchrannou službu.

Zdroj: HZS KArlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024