Kraj žádá o plošné testování na koronavirus na Chebsku

Hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis se obrátil dopisem na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a jeho náměstka Romana Prymulu se žádostí o zařazení okresu Cheb do plošného testování populace na koronavirus. Podle posledních dat krajské hygienické stanice patří právě Chebsko se 143 pozitivními pacienty k nejpostiženějším okresům v regionu.

dezinfekce

„V Karlovarském kraji máme velké rozdíly mezi počty nakažených koronavirem v jednotlivých okresech. Z celkového počtu 248 pozitivních případů, které jsme ke včerejšímu datu evidovali, pochazí 58 procent z Chebska. Z tohoto důvodu jsme proto požádali o to, aby okres Cheb, respektive jeho občané, byli zařazeni do plošného testování. Jen tak zjistíme skutečný stav nemocnosti v populaci a budeme moci přijmout další opatření, která zabrání šíření nákazy,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.

Vyšší procento pozitivních pacientů je dáno zejména příhraniční polohou okresu. V  Německu se onemocnění COVID-19 šířilo velice rychle a sousední spolková země Bavorsko patří vůbec k nejpostiženějším v celé zemi.

„Bohužel se nám nákaza dostala již mezi pacienty a zdravotnický personál léčeben dlouhodobě nemocných, zrovna tak mezi personál spádové nemocnice Cheb, což způsobuje řadu komplikací zejména v provozu zdravotnických zařízení. Poslední dny pak sledujeme stoupající tendenci pozitivních případů. Jsme proto připraveni poskytnout ministerstvu zdravotnictví maximální součinnost tak, aby plošné testování mohlo začít i u nás, a to co nejrychleji,“ dodal Petr Kubis.

Zařazení do plošného testování je pro občany vybraných oblastí dobrovolné. K odběrům se využívají v první fázi takzvané rychlotesty s odběrem krve.


Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy