Kraj vyhlásil veřejnou sbírku pro paní Vlastu Krejčovou

Vedení Karlovarského kraje se rozhodlo vyhlásit veřejnou sbírku, do které mohou zájemci přispět prostřednictvím zapečetěných sběracích pokladniček nebo na speciálně zřízený bankovní účet. Sbírka je zaměřena na pořízení zdvihací plošiny pro paní Vlastu Krejčovou z Chebu, která je upoutána na invalidní vozík a bydlí v panelovém domě bez výtahu.

dezinfekce

Paní Vlasta Krejčová pracovala v chebské nemocnici, kde se více jak padesát let starala o druhé s plným nasazením, a to dokonce i v důchodovém věku. V roce 2018 prodělala dvě ortopedické operace, při nichž došlo k progresi jejího páteřního onemocnění, a ochrnula. Ačkoliv je plně odkázána na invalidní vozík a již nikdy nebude chodit, velice ráda by se vrátila do nemocnice alespoň na zkrácený úvazek a opět žila hodnotným životem. Bydlí však ve třetím podlaží panelového domu bez výtahu a je doslova uvězněna v bytě mezi čtyřmi stěnami. 

„S kolegy ve vedení Karlovarského kraje jsme se proto rozhodli, že vyhlásíme veřejnou sbírku, prostřednictvím níž bude možné přispět na pořízení zdvihací plošiny, která by paní Vlastě nahradila chybějící výtah. Lidé mohou finanční prostředky vložit do zapečetěné sběrací pokladničky umístěné na recepci krajského úřadu. Pokladnička bude k dispozici rovněž na akcích pořádaných Karlovarským krajem a přispět lze také na speciální bankovní účet, jehož číslo je 123-1175490237/0100,“ upřesnil hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.


Zdroj: Mgr. Veronika Svobodová, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy