Kraj poskytne respirátory a roušky onkologickým ambulancím pro jejich pacienty

Karlovarský kraj rozdělí ochranné prostředky kromě jiných i onkologickým ambulancím v regionu a onkologickému oddělení chebské nemocnice pro pacienty, jejichž stav je většinou vážný.

A nebuďte smutnej, Vaňku! aneb 85 setkání s Václavem Havlem

„Celkem rozdělíme třem onkologickým pracovištím a onkologickému oddělení chebské nemocnice 3050 respirátorů a 4 tisíce roušek. Chceme tak přispět k tomu, abychom chránili pacienty, kteří se léčí s onkologickým onemocněním a každá i lehčí nákaza může mít velmi vážné důsledky pro jejich zdravotní stav,“ uvedl hejtman Petr Kubis a dodal, že se v tomto případě nejedná o dodávku ochranných prostředků od státu, ale o pomůcky, které kraj zakoupil navíc.

Lékaři by je pacientům měli rozdat podle potřebnosti.

„Je povinností každé civilizované společnosti se postarat o ty nejzranitelnější skupiny obyvatel. Kromě toho, že se kraj snaží o preventivní opatření v pobytových zařízeních sociálních služeb a ochranné prostředky posílá i do léčeben dlouhodobě nemocných, tedy zejména seniorům, chce tímto způsobem pomoci také onkologicky nemocným lidem,“ dodal krajský radní Jan Bureš.

Ochranné prostředky dostanou tato onkologická pracoviště:
HematoCentrum s.r.o., Karlovy Vary – 650 ks respirátorů a 1000 ks roušek
Medifi ambulance s.r.o., Sokolov – 800 ks respirátorů a 1000 ks roušek
Onkologická ambulance s.r.o., Karlovy Vary – 800 ks respirátorů a 1000 ks roušek
Nemocnice Cheb (obor klinická onkologie) – 800 ks respirátorů, 1000 ks roušekZdroj: Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO Studio

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
seo uniweb