Karlovy Vary: Viníka nehody našla policie podle upadlé registrační značky

Začátkem ledna tohoto roku měl šestačtyřicetiletý řidič vozidla Peugeot v ulici Na Výhledě v Karlových Varech zřejmě nepřizpůsobit rychlost stavu pozemní komunikace a na namrzlé vozovce dostat smyk. Následně měl přejet do protisměru a narazit do zde právě projíždějícího automobilu Volkswagen. To vlivem nárazu vyjelo mimo komunikaci a narazilo do stromu. Muž na místě zastavil a s jeho řidičkou měl nehodu začít řešit.

webíky uniweb

Po jejich domluvě měl do svého vozidla odejít pro euroformulář. Místo toho měl však z místa nehody odjet a už se nevrátit.

Jednašedesátiletá žena proto zavolala na tísňovou linku 158 a operační důstojník na místo vyslal dopravní policisty. Ti při zadokumentování nehody na místě nalezli registrační značku, patřící vozidlu Peugeot. Ještě téhož dne díky ní zjistili řidiče a také zřejmě důvod jeho odjezdu. Muž měl za volant usednout i přes skutečnost, že mu Magistrát města Karlovy Vary vyslovil zákaz řízení všech motorových vozidel, a to do prosince tohoto roku. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání a muže obvinili ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži až dvouletý trest odnětí svobody.

nprap. Eva Valtová

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
weby uniweb