Karlovy Vary: První olympiáda dětí a mládeže v kraji zahájena (TV Západ)

Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji odstartovaly v neděli 19. ledna 2020 slavnostním zahajovacím ceremoniálem. Sportovní výpravy ze všech 13 krajů a hlavního města se představily v karlovarské KV Areně.


Úvodním představením provázel Libor Bouček, zazpíval Mikolas Josef, který ČR reprezentoval na hudební soutěži Eurovize. V programu vystoupily taneční skupiny Mirákl a RapPresent. Do krasobruslařské show se zapojily krajské oddíly se slavnými krasobruslaři Michaelou Lucií Hanzlíkovou a Tomášem Vernerem. 

Olympiáda se musela vyrovnat s nedostatkem sněhu, kvůli kterému se přesouvaly některé sportovní disciplíny. Z her bude vysílat stanice ČT sport v rozsahu až 8 hodin denně. Do sportovních areálů, na ceremoniály i do Olympijského domu zve Karlovarský kraj všechny fanoušky, kteří společně s maskotem – veverkou Čiperkou - mohou dovést sportovce k těm nejlepším výkonům. 

Bojovat o medaile se bude v 12 sportech - Alpské lyžování, běžecké lyžování, biatlon a snowboard se představí v Krušných horách, v německé Skiareně Fichtelberg. 

Hokejisté se utkají v karlovarské KV Areně a na Zimním stadionu v Chebu, krasobruslařům bude patřit Zimní stadion v Ostrově, rychlobruslařům Zimní stadion v Sokolově. 

Olympijské boje budou také absolvovat šachisté, a to v hotelu Thermal v Karlových Varech, kde soutěží i hráči na elektronické klávesové nástroje. Karate zase najde zázemí v Městské sportovní hale v Mariánských Lázních. 

Aktuální informace můžete sledovat na webu odm.olympic.cz/2020, výsledky přinese také mobilní aplikace.

NetConcert Monica Mancini

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Velikáni filmové hudby

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
weby uniweb