Karlovy Vary: Při sjednávání internetového bankovnictví využili důvěřivosti poškozeného

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání tří mužů ve věku 20, 24 a 20 let, které obvinili ze spáchání přečinu podvod ve formě spolupachatelství.

zprávy uniweb weby

Podvodného jednání se měli dopustit tito tři muži koncem února 2019 v Karlových Varech. Po předchozí vzájemné domluvě využili důvěřivosti poškozeného 20letého muže, který toho dne před jedním z obviněných mužů sjednával zřízení internetového bankovnictví. Přihlašovací údaje k účtu si jeden z obviněných mužů měl zapamatovat a následně se měl díky poskytnutým mobilním datům od 24letého spolupachatele k účtu přihlásit. Vzápětí měl zadat příkaz k převodu finanční hotovosti. Autorizoval jej zadáním správného potvrzujícího kódu, který poskytl nevědomky sám poškozený. Jeden z obviněných mužů měl svou platební kartu s převedenými penězi poškozeného předat svému spolupachateli. Ten z bankomatu provedl výběr převedených necelých 50 000Kč, které si měli následně rozdělit.

Všem mužům hrozí za podvodné jednání v případě prokázání viny až dvouletý trest odnětí svobody.

Upozornění:
Z bezpečnostních důvodů, zejména s ohledem na prevenci případného zneužití, policie doporučuje zřizovat či spravovat svůj účet a internetové bankovnictví ze svého mobilního zařízení či počítače, a to v soukromí. Nesdělujte v žádném případě PIN kód jiné osobě a nemějte jej napsaný u kreditní karty v peněžence.

pprap. Eva Valtová
nprap. Bc. Zuzana Týřová

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Škoda Octavia 125 Restart2

Hlavní zprávy

 

Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje
seo uniweb