Karlovy Vary: Policisté dopadli dalšího nepoctivého nálezce

Policistům z Obvodního oddělení Karlovy Vary – Rybáře se podařilo dopadnout nepoctivého nálezce dámské peněženky. Tu měla ztratit dvaatřicetiletá žena v obchodním domě v Karlových Varech na veřejných toaletách.

dezinfekce

V peněžence měla mít majitelka osobní doklady, finanční hotovost a platební karty. Pětatřicetiletá žena z Karlovarska jí zde měla nalézt, ale místo odevzdání, si měla nález ponechat. Poškozené ženě tímto způsobila škodu ve výši kolem 8 tisíc korun. Policisté ženě sdělili podezření ze spáchání přečinů zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Nyní podezřelé ženě hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na dva roky.

Prevence:
V případě ztrát a nálezů věcí různé hodnoty, ať už se jedná o peněženky, mobilní telefony či jiné předměty, se policisté často setkávají s absencí právního vědomí. Většina občanů se totiž domnívá, že si může beztrestně takovou věc ponechat. Jsou však na velkém omylu. Trestní zákoník jasně říká, že ten, kdo si přisvojí cizí věc nikoli nepatrné hodnoty, která se dostane do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude v případě prokázání viny potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti. Pokud se dostanete do podobné situace a naleznete jakoukoliv cennou věc, doporučují policisté danou věc vrátit jeho majiteli. Pokud je majitel neznámý, obraťte se na obecní úřad v místě nálezu či na policii.

nprap. Eva Valtová

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
13.03.2020 08:000 +
 
UNIWEB - weby od lidí pro lidi

Hlavní zprávy