Karlovy Vary: Opakovaně řídil i přesto, že má uložen zákaz řízení

Během dvou týdnů zastavili policisté třikrát osmadvacetiletého muže, který opakovaně usedl za volant automobilu i přesto, že mu byl Okresním soudem v Karlových Varech uložen zákaz řízení všech motorových vozidel. Dne 4. června 2021 řídil v Karlových Varech osobní vozidlo tovární značky Opel, kde jej poprvé zastavili a kontrolovali místní dopravní policisté.

zprávy uniweb weby

Ti při silniční kontrole zjistili, že zákaz řízení má až do listopadu roku 2023. Na jejich výzvu se posléze podrobil orientačnímu testu na přítomnost návykových látek, který vyšel s pozitivním výsledkem na látku amphetamin. Lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu se odmítl podrobit. O dva dny později měl opět usednout za volant stejného vozidla a řídit v Karlových Varech. I v tomto případě byl zastaven policejní hlídkou. Ani to ho však neodradilo od další jízdy. O jedenáct dní později si jej v jiném automobilu na místě řidiče všimli policisté z Obvodního oddělení Karlovy Vary – město, kteří ho předepsaným způsobem zastavili. Muž měl zastavit za nimi, rychle vystoupit z vozidla a začít utíkat pryč. Své vozidlo, které před tímto nezabezpečil proti pohybu, se rozjelo a narazilo do služebního automobilu policistů. Ti muže následně dostihli a na místě omezili na osobní svobodě.

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání a osmadvacetiletého muže obvinili ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na dva roky.

nprap. Eva Valtová

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

seo uniweb