Karlovy Vary: MHD pojede podle prázdninových jízdních řádů

Statutární město Karlovy Vary a Dopravní podnik města Karlovy Vary se rozhodly od této středy, 25. března, přejít na provoz MHD dle prázdninových jízdních řádů.

dezinfekce

Opatření potrvá do odvolání.

Podrobné informace o městské hromadné dopravě na www.dpkv.cz.

K tomuto kroku přistoupil i Karlovarský kraj - viz níže.

Veřejná linková autobusová doprava v našem kraji přechází na prázdninový provoz.

Další opatření, které má bránit šíření koronavirové nákazy, realizuje ve veřejné linkové dopravě Karlovarský kraj. Jedná se o dočasné zavedení tzv. „prázdninového provozu.“ Opatření na území regionu vstoupí v platnost během čtvrtka 26. 3. 2020 a navazuje na vládní zákaz účasti žáků a studentů ve vzdělávacích zařízeních od 12. 3. 2020. Kraj zároveň doporučí městům a obcím směrovat stejný pokyn k dopravcům, se kterými mají uzavřenou smlouvu.

„Zavedení prázdninového provozu ve veřejné linkové dopravě znamená, že spoje, které jezdí pouze ve dnech školního vyučování, nebudou dočasně v provozu, naopak spoje, které jezdí pouze o prázdninách, začnou jezdit,“ vysvětlil náměstek hejtmana Martin Hurajčík.

Technicky toho lze dosáhnout schválením výlukových jízdních řádů, kterými se u „školních“ spojů rozšíří platnost omezení provozu o časový úsek (nejede: 26. 3.2020 – 30. 4.2020), u „ prázdninových“ spojů se období provozu rozšíří o časový úsek (jede: 26. 3.2020 – 30. 4. 2020).

„Platnost výlukových jízdních řádů pak můžeme ukončit ve chvíli, kdy se situace ohledně šíření koronaviru změní natolik, že se žáci škol budou moci vrátit do vyučování. V takové chvíli okamžitě začínají platit běžné jízdní řády,“ dodal Martin Hurajčík s tím, že kraj ale zároveň dbá na to, aby se lidé po celém regionu bez problémů dopravili do práce a zpět. Dopravci na opatření upozorní cestující vyvěšením informačního letáku přímo v autobusu.

 „Dočasné zavedení prázdninového provozu jako krizového opatření také sníží finanční náročnost systému provozu veřejných autobusových linek, a to s ohledem na omezení případných ztrát dopravců,“ uzavřel Martin Hurajčík. 

Zdroj: Jan Kopál, tiskový mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary 
           Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 24.03.2020 15:300 +
 
NOVÝ RENAULT CAPTUR

Hlavní zprávy

 

NOVÝ RENAULT CAPTUR