Karlovy Vary: Kraj vybere architektonickou studii pro řešení Keramky

Karlovarský kraj vybere architektonickou studii pro řešení havarijního stavu historické budovy střední uměleckoprůmyslové školy v Karlových Varech. Výběrové řízení na zhotovitele studií vyhrály tři architektonické kanceláře, které připravily své návrhy. O vítězné studii rozhodne zastupitelstvo.

dezinfekce

Ze studie se následně vypracuje projektová dokumentace. Společným znakem všech tří studií je, že chtějí co nejvíce zachovat původní budovu.

"Podrobný statický průzkum ukázal, že konstrukce, které tam jsou, jsou ke zbourání ke třetině poloh, bavíme-li se o stropech. Dvě studie využívají celou původní budovu z roku 1920, v té třetí se využívá okolo 60 procent této budovy. Dvě studie přišly s tím, že je nevyhovující spíše ta stavba z 60. až 70. let, takže ji navrhují zbourat. Pouze jeden návrh využívá i tento skelet a přistavuje k němu přístavbu do dvora," sdělil krajský radní pro oblast regionálního rozvoje Josef Janů.

Dvě studie na přestavbu školy počítají s náklady 650 milionů korun, jedna s 850 miliony. Kraj sestavil odbornou komisi složenou z deseti členů, která doporučí jednu studii. O té pak definitivně rozhodne zastupitelstvo pravděpodobně na svém zasedání v září.


Zdroj: fb Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
29.05.2020 10:30
0 +
 

Hlavní zprávy