Karlovy Vary: Kraj se na celý den otevřel dokořán (TV Západ)

Druhý ročník akce Kraj dokořán se odehrál v pátek 17. června v areálu Karlovarského krajského úřadu. Pestrý a rozsáhlý program, který nesl podtitul "Tvoříme kraj spolu", připravila kancelář hejtmana Karlovarského kraje ve spolupráci s řadou subjektů. Vše probíhalo na celkem devíti sektorech od 9 do 19 hodin.


Klíčovou součástí podniku bylo zaměření na mládež a možnosti uplatnění v regionu. Na plochách jindy určených k parkování proto vyrostla řada stánků s prezentacemi osmi středních a dvou vysokých škol, na kterých lze v Karlovarském kraji studovat. Praktické ukázky, moderní technologie, zajímavé modely i soutěže na odlehčenou provázela nabídka informací o obsahu studia, odborného výcviku, vybavenosti škol a budoucího uplatnění pro absolventy. 

V dopolední části měli návštěvníci možnost nahlédnout do prostor krajského úřadu a zúčastnit se přednášek či zasedání krajského studentského parlamentu. Student František Petřík pak jako stínový hejtman absolvoval běžný program skutečného hejtmana. Třeba i odpolední vyhlášení výsledků 6. ročníku oblíbené soutěže Dobrota kraje. V ní se letos sešlo 58 výrobků v celkem pěti kategoriích od 18 regionálních dodavatelů. 

"Přestože naopak," uvedl skutečný hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek. 

Na hlavním pódiu před budovou A se od dopoledních hodin odehrávaly výstupy slam poetry. V odpoledních hodinách nahradil básníky festival regionálních kapel. Například chebský Radiomaják, karlovarská sedmičlenná formace Funky Monx, která ovládla soutěž Top RoofTop talenty 2021 nebo šestičlenná parta Steven’s z Karlovarska. Ta přede dvěma měsíci vyhrála hlavní cenu poroty v soutěži Blues Aperitiv zajišťující postup na Blues Alive v polském Chorzówě.

Během dne se představil také Karlovarský symfonický orchestr. V areálu nechyběla zóna s občerstvením, které v parném horku přišlo velmi vhod. V doplňkových sektorech si mohly především děti pohrát v zahradě., dozvědět se informace o třídění odpadů a na starší zájemce čekala ochutnávka plánovaného literárního festivalu.na louce u krajské knihovny 

V areálu byl umístěn velký prezentační stan, v němž se veřejnost mohla seznámit s prací jednotlivých odborů krajského úřadu. Byly představeny unikátní projekty z oblasti rozvoje kraje, životního prostředí, z dopravy a další aktivity. Uskutečnily se také diskuse s významnými osobnostmi regionu, které zde vystudovaly, pracují, prosadily se ve svém oboru.

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
weby uniweb