Karlovarský kraj podpoří profesionální sport

Krajští zastupitelé na svém posledním zasedání schválili poskytnutí dotace na podporu sportovní infrastruktury profesionálního sportu. Z rozpočtu Karlovarského kraje tak vyčlenili částku 4,5 milionu korun, kterou získají tři profesionální sportovní kluby v regionu.

zprávy uniweb weby

Do Programu pro poskytování dotací z rozpočtu Karlovarského kraje na podporu sportovní infrastruktury profesionálního sportu mohli žadatelé posílat žádosti v elektronické podobě v únoru letošního roku. Celkem byly přijaty čtyři žádosti, jedna z nich však nesplnila podmínky dotačního programu. Odbor školství mládeže a tělovýchovy hodnotil žádosti z hlediska jejich úplnosti a správnosti. 

„Vzhledem k tomu, že požadované částky zbylých tří žadatelů přesahovaly stanovenou dotaci, museli jsme žádosti stejnou měrou pokrátit. Všem subjektům tak byla výše dotace zkrácena zhruba na 73 % z původní požadované částky,“ uvedl radní pro oblast sportu Josef Váňa.

Mezi úspěšnými žadateli jsou sportovní klub HC Energie Karlovy Vary, který žádal peníze na úhradu nákladů spojených s provozem hokejového A týmu v KV Aréně v Karlových Varech. O dotaci na úhradu nákladů spojených s provozem sportoviště zimního stadionu v Sokolově a A týmu úspěšně žádal také hokejový klub HC Baník Sokolov a finanční podporu od kraje získal také klub VK Karlovarsko 2014 s.r.o. Ten použije peníze z dotace na úhradu nákladů spojených s pronájmem haly pro profesionální A tým volejbalu VK Karlovarska. Zdroj: Bc. Jitka Čmoková, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
29. SEZONA ČNSO

Hlavní zprávy

 

seo uniweb