Karlovarsko: Ponechal si nalezený telefon

Karlovarským policistům se podařilo dopadnout nepoctivého nálezce mobilního telefonu. Jeho ztrátu 1. března nahlásila osmadvacetiletá žena z Karlových Varů.

dezinfekce

Důkladným prověřováním oznámení se podařilo ještě toho dne zjistit a prokázat, že telefon nalezl na sedačce v autobusu městské hromadné dopravy sedmapadesátiletý muž z Karlovarska. Ten si nález místo odevzdání ponechal pro vlastní potřebu. Není to však jeho první prohřešek, kterého se dopustil. O jeho dřívějším protiprávním jednání jsme informovali zde. Policisté z Obvodního oddělení Karlovy Vary – město sdělili nepoctivému nálezci podezření ze spáchání přečinu zatajení věci. Nyní mu podle trestního zákoníku hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na jeden rok.

Prevence:
V případě ztrát a nálezu věcí různé hodnoty, ať už se jedná o peněženky, mobilní telefony či jiné předměty, se policisté často setkávají s absencí právního vědomí. Většina občanů se totiž domnívá, že si může beztrestně takovou věc ponechat. Jsou však na velkém omylu. Trestní zákoník jasně říká, že ten, kdo si přisvojí cizí věc nikoli nepatrné hodnoty, která se dostane do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude v případě prokázání viny potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti. Pokud se dostanete do podobné situace, naleznete jakoukoliv cennou věc a nechcete se dostat do křížku se zákonem, danou věc vraťte jeho majiteli. Pokud je majitel neznámý, obraťte se na obecní úřad v místě nálezu či na policii.

nprap. Eva Valtová


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 03.03.2020 08:00
0 +
 

Hlavní zprávy