Karlovarské kulturní léto láká

Karlovarské kulturní léto vstoupilo do své druhé poloviny. Akce pořádané městem v centru lázní i ve volnočasovém areálu Rolava jsou pro obyvatele i návštěvníky Karlových Varů velkým lákadlem. Během prvního srpnového víkendu si koncerty a filmové projekce pod širým nebem užily tisíce návštěvníků.


„Jsem nadšená z tak velkého zájmu o všechny akce, které jsme na léto ve městě připravili. Je jich více než dvě stě a pro obyvatele i návštěvníky jsou zjevně atraktivní. Při procházce Karlovými Vary je patrné, že město opět žije a návštěvníci jsou spokojeni, o čemž jsem se byla sama minulý týden přesvědčit. Věřím, že se nám v podobném duchu povede připravit kulturní léto i v příštím roce,“ říká primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová.

Uplynulý víkend patřil z hlediska návštěvnosti k nejúspěšnějším. Sobotní koncert skupiny Jelen u hotelu Thermal byl vyprodaný a kromě tisícovky návštěvníků ve vymezeném areálu jej z okolních prostranství sledovaly stovky dalších lidí. Na filmové projekce na Rolavě, které jsou zdarma, dorazilo zhruba 400 diváků. A nedělní koncert Františka Nedvěda se skupinou Tiebreak si i přes nepřízeň počasí užilo asi 300 osob.

Program, který je součástí kampaně města k restartu lázeňství, cestovního ruchu a kulturně společenského dění v Kalových Varech, pokračuje až do konce prázdnin. Návštěvníci se mohou těšit například na koncerty skupin Mňága a Žďorp nebo Poetika, Anety Langerové, Pavla Callty, Lenky Filipové, Lenny i řady místních hudebníků. Pokračují středeční vystoupení Stand up komiků, kolonádní koncerty Karlovarského symfonického orchestru, komentované prohlídky města, divadelní představení a tematické workshopy pro děti. V sobotu 29. srpna se před hotelem Thermal uskuteční slavnosti gastronomie Vary°Vaří.Zdroj: Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary

Fotogalerie
SEO konzultant

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
weby uniweb