Jste rádi aktivní a nevyhýbáte se diskusi? Staňte se členy Krajského parlamentu dětí a mládeže

Poprvé v historii by měl začít v našem regionu pracovat Krajský parlament dětí a mládeže Karlovarského kraje. Jeho cílem je zapojení mladých lidí do dění ve společnosti. Parlament by fungoval jako samosprávný orgán žáků základních, středních škol a gymnázií nacházejících se v regionu. Své zázemí by měl na Krajském úřadě Karlovarského kraje.

james bond net concert

Kraj osloví prostřednictvím jednotlivých škol všechny žáky ve věku 13 – 20 let, kteří by měli zájem o členství ve studentském parlamentu. Parlament bude mít vlastní statut, jednací řád, členové si zvolí předsedu a zástupce do jednotlivých výborů.

„Rádi bychom dosáhli toho, aby žáci a studenti debatovali o problémech, které tíží je i jejich vrstevníky, aby své podněty přenášeli dál na komunální a krajskou politickou úroveň. Měl by se rozproudit dialog o tom, jak má kraj z pohledu mladých v budoucnu vypadat, protože věříme, že z něj nebudou odcházet a zůstanou tady žít. Čekáme nové nápady a samozřejmě kritické připomínky, protože právě to nás může posunout dál. Nejde o hru nebo simulaci jednání krajského zastupitelstva, ale o možnost mluvit o tématech společně a podílet se na jejich vyřešení,“ vysvětlil krajský radní Jindřich Čermák. 

Zájemci o činnost v Krajském parlamentu dětí a mládeže se mohou hlásit prostřednictvím online formuláře, a to do 15. září 2021. 

Úvodní zasedání parlamentu by se pak konalo během října v zastupitelském sále Krajského úřadu Karlovarského kraje. 

„V případě nezletilých účastníků jednání budeme ve spolupráci se školami zajišťovat doprovod. Žákům, kteří by se museli částečně uvolnit z vyučování, nepřítomnost předem omluvíme. Až se činnost parlamentu rozběhne, budeme se snažit o jeho propojení s Národním parlamentem dětí a mládeže, jehož zasedání by delegace z Karlovarského kraje také mohla navštívit,“ dodal Jindřich Čermák.

Členové parlamentu se mohou inspirovat pro svou činnost také v jiných krajích, ale i v zahraničí.

Krajský parlament dětí a mládeže v Karlovarském kraji by měl vytvářet prostor pro diskusi, reprezentovat zájmy dětí a mládeže v oblastech, které se jich týkají, zastřešovat nižší články dětských samospráv, realizovat návrhy a nápady mladých lidí v regionu. O své činnosti bude informovat prostřednictvím sociálních sítí a vlastní internetové stránky. 

Zdroj: Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje

loop jazz

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Loop Jazz CLub

Hlavní zprávy

 

loop jazz club
seo uniweb