Informační linka IZS je ukončena

V pracovní dny budou na dotazy volajících odpovídat pracovníci hygienické stanice na telefonu 602 251 658.

dezinfekce

V pondělí 18. dubna ukončila činnost informační linka IZS. Ta byla zprovozněna od 15. března a nepřetržitě fungovala dva měsíce. Operátoři linky odpovídali na dotazy v souvislosti s nákazou COVID-19. Stále funkční zůstává pro obecné informace celostátní bezplatná linka zřízená Ministerstvem zdravotnictví na telefonním čísle 1212.

V pracovní dny v době od 8:00 do 16:00 hodin je možné se s dotazy obracet na telefonní číslo Krajské hygienické stanice v Karlových Varech 602 251 658.

Za dobu svého provozu informační linka IZS odbavila necelých devět tisíc hovorů. U telefonů se vystřídalo celkem 26 operátorů, kteří dohromady odsloužili 3 618 hodin. Poskytované informace se lišily vždy podle aktuální epidemiologické situace či podle aktuálně platných opatřeních. Operátory této linky byli příslušníci HZS Karlovarského kraje a členové nevládních neziskových organizací v Karlovarském kraji, přítomný byl vždy také pracovník hygienické stanice.

Za 66 dní fungování linky odbavili operátoři 8 766 hovorů, což znamená průměrně 133 hovorů denně. Nejvyšší denní počet hovorů byl v pondělí 16. března a to 734 hovorů. Nejčastěji se volající ptali na podmínky karantény a možnosti testování, dále je zajímal režim na hraničních přechodech. Na linku se s dotazy obraceli rovněž praktičtí lékaři.  

Informační linka IZS slouží pro případy mimořádných událostí s hromadným postižením osob, případně k jiným mimořádným událostem. V běžném stavu je vypnuta, v případě vybrané mimořádné události je linka aktivována. Více o informační lince je možné si přečíst zde.


Zdroj: HZS Karlovarského kraje


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese

Hlavní zprávy

 

NOVÝ RENAULT CAPTUR