Influenceři představili krásy Karlovarského kraje

Krajská destinační agentura Živý kraj pokračuje ve svých aktivitách, které mají do Karlovarského kraje přilákat co nejvíce návštěvníků. Jednou ze součástí kampaně, jež odstartovala už od 1. dubna 2020, je spolupráce s dnes tolik populárními influencery.

dezinfekce

Destinační agentura oslovila osobnosti, jejichž profily na Instagramu sledují desítky tisíc lidí, a pozvala je do našeho regionu. Na základě toho influenceři zachytili dojmy a zkušenosti ze svých pobytů v Karlovarském kraji a pozvali do regionu další zájemce.

Prostřednictvím influencerů dnes na internetu prezentuje výrobky, služby či území celá řada firem a institucí. Lidé na sociálních sítích pravidelně a opakovaně sledují výstupy těchto osobností a často se inspirují jejich doporučením.

„Z toho jsme vycházeli i v okamžiku, kdy jsme vybrali celkem 7 instagramových profilů a nabídli jsme influencerům strávit prodloužený víkend v Karlovarském kraji. Influenceři během té doby autenticky zaznamenávali a recenzovali svůj pobyt a dojmy z jednotlivých míst, zveřejňovali takzvané „Instastories,“ tedy krátké příběhy, odkazovali na náš profil @zivykraj a zveřejňovali fotografie. O jejich zážitcích píšeme také na blogu Živého kraje. Na svých profilech influenceři nakonec vyhlásili soutěž o stejný pobyt, jaký zažili oni sami,“ popsal šéf destinační agentury Petr Židlický.

„Pozitivní odezvu jsme zachytili okamžitě, lidé přímo komentovali na jednotlivých profilech dojmy z jednotlivých míst, zaznamenali jsme řadu dotazů k možnosti návštěvy a kapacit ubytovacích zařízení, poskytovali jsme informace právě na základě zveřejněných příběhů,“ dodal.

Do spolupráce s destinační agenturou se zapojili:
Jáchymov 26. – 28. 6. 2020  @lenkavacval
Lenka Vacvalová je slovenská herečka, moderátorka a aktivní sportovkyně, která využila možnost aktivního pohybu i odpočinku v lázních. Během svého programu si vyzkoušela procedury v prvních radonových lázních na světě v Jáchymově, navštívila Aquacentrum Agricola, prošla se po Božídarském rašeliništi a vyběhla až na Klínovec.

Mariánské Lázně 3. – 5. 7. 2020 @dvatatove
Trochu „netypická“ rodina inspirující k cestování všechny, kdo sledují její profil. V Mariánských Lázních tátové s dcerkami prošli stezku veverky Karolíny, obdivovali Zpívající fontánu, lanovkou se nechali vyvézt do parku Boheminium a rozhlédli se z rozhledny Hameliky.  Navštívili také přírodní park Prelát a děvčata si užila animační program v Coolonádě.

Kynžvart 3. – 5. 7. 2020 @tomash_strnad & @sarahticha
Tomáš Strnad a Sára Tichá milují jógu, rádi cestují a inspirují ostatní. Během programu cvičili jógu v malebných parcích v Mariánských Lázních, odpočinuli si při wellness a vydali se do Kynžvartu, kde navštívili zámek a zříceninu hradu, zahráli si golf a později obdivovali unikátní Přírodní rezervaci Kladská.

Krušné hory 3. – 5. 7. 2020  @loudavymkrokem - @endijka & @lukaskonecny
Profily influencerů, kteří rovněž rádi cestují a předávají cestovatelské tipy. Jejich program v Krušných horách byl pěkně nabitý. Navštívili Božídarské rašeliniště, Mýtickou stezku na Plešivci a Vlčí jámy. Prošli se naučnou stezkou Jáchymovské peklo, sestoupili do dolu Mauritius a odpočívali v Aquacentru Agricola.

Spoluprací s influencery navazuje krajská destinační agentura na outdoorovou kampaň v Praze (141 reklamních ploch) a v Plzni. S kampaní „Karlovarský kraj – dovolená na západě“ se lidé mohli setkat také v novinách a časopisech prostřednictvím vkládané přílohy i online na internetu.

„Dosah sociálních sítí je nezpochybnitelný, stejně tak vliv, který mají influenceři na rozhodování svých příznivců. Kraj se snaží přilákat i mladší a domácí klientelu, také proto jsme využili tuto možnost pro prezentaci Karlovarského kraje v době, kdy se cestovní ruch potýká s dopady koronavirové krize. Počítáme s tím, že bychom influencery oslovili ke spolupráci i v budoucnu,“ dodal uvolněný zastupitel pro oblast lázeňství, cestovní ruch a UNESCO Vojtěch Franta.


Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
UNIWEB - weby od lidí pro lidi

Hlavní zprávy