Dopravní podnik Karlovy Vary spustil dopravní portál

Na jedné webové stránce a v mobilní aplikaci jsou dostupné kompletní dopravní informace z Karlových Varů. Uživatelé zde najdou polohu autobusu, na který čekají, čas odjezdu z konkrétních zastávek, případné zpoždění na lince, ale také informace o hustotě dopravy, nehodách nebo omezení.

dezinfekce

Dopravní podnik Karlovy Vary přináší kompletní dopravní informace z Karlových Varů na jednom místě a online. Na webové adrese dopravniportal.dpkv.cz (a také v mobilní aplikaci) jsou k dispozici kompletní informace včetně interaktivního vyhledávání jízdních řádů. Pokud si návštěvník webu na titulní straně zvolí banner s autobusem a označením Dopravní informace, otevře se před ním mapa s následujícími informacemi:

Kde je můj autobus – zobrazí se aktuální poloha všech městských autobusů

Zastávkové sloupky – je možno vybrat si jakoukoliv zastávku MHD a sledovat na ní virtuální inteligentní zastávku s časy odjezdů jednotlivých linek, zpoždění na lince, nehodu atd.

Dále jsou v mapách vidět trasy jednotlivých denních, nočních a zvláštních linek MHD, ke kterým velmi brzy přibydou i meziměstské linky.

Záložka stav dopravy – znázorňuje dopravní zátěž, tedy hustotu dopravy na jednotlivých silnicích v Karlových Varech.

Záložka dopravní události – ukazuje na mapě aktuální uzavírky, nehody, dopravní omezení atd. 

Lázeňská oblast – grafické znázornění, kam je zapotřebí povolení k vjezdu, které je možno uhradit i prostřednictvím mobilní aplikace Moje DPKV.

Parkovací místa – znázornění všech parkovacích míst ve městě, tedy stání na parkovacích automatech či parkovištích, která jsou pod správou DPKV, včetně provozní doby, tarifu, kontaktních údajů. Na jaře budou zobrazovány i informace o volných místech na parkovištích.

Portál je dostupný na adrese dopravniportal.dpkv.cz a také v aplikaci pro mobilní telefony s operačním systémem Android. Pro platformu iOS bude aplikace dostupná během prvního čtvrtletí letošního roku.


Zdroj: Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy