Do kraje půjdou finance na další 2 projekty

V Karlovarském kraji se budou realizovat další dva projekty na zahlazení škod vzniklých těžbou hnědého uhlí. Jedná se o revitalizaci vodní nádrže v Novém Sedle a o přípravu území pro výstavbu rodinných domků v Starém Sedle. Na svém 49. zasedání to schválila a doporučila meziresortní komise řešení ekologických škod jmenovaná vládou ČR.

dezinfekce

Peníze na tyto akce rozděluje stát z programu na odstranění ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém a Karlovarském kraji.

„Celkem oba projekty získají cca 90 milionů korun včetně DPH. Ministerstvo financí po obdržení veškerých podkladů pro přípravu zadávacího řízení zahájí práce. Předpokládáme, že samotná realizace prací by mohla začít v průběhu roku 2021. Máme z toho velkou radost, protože se tak z oblastí zasažených těžbou stanou další příjemná místa našeho kraje, která se mohou stát výletním cílem, nebo si tady lidé vybudují nové bydlení,“ uvedl Karel Jakobec, krajský radní pro oblast životního prostředí, zemědělství a energetiky.

Předpokládané náklady projektu „Revitalizace vodní nádrže Malá Anna“ v Nové Sedle by měly dosáhnout 16 milionů korun včetně DPH. Díky revitalizaci by mělo dojít k úpravě dna, hráze, funkčních objektů, odtokového potrubí a v okolí se vysází zeleň. 

Druhým podpořeným projektem je „Příprava území pro výstavbu rodinných domů“ v Starém Sedle v části Pod lesem. V tomto případě se počítá s náklady 74 miliony korun včetně DPH. Cílem projektu je zasíťování lokality pro následnou výstavbu 48 rodinných domů. 

Karlovarský kraj má v programu tzv. 15 miliard, v současné době díky RE:STARTU 18 miliard, v realizaci ještě výstavbu Lesoparku v Chodově a přípravu území pro budování rodinných domů v Novém Sedle.

„Letos by pravděpodobně měla proběhnout již 5. aktualizace Koncepce řešení ekologických škod, která umožní obcím zahrnutým do tohoto programu, zařadit a následně realizovat nové projekty na svém území,“ doplnil Karel Jakobec.

Podrobnější informace naleznete na stránkách zde.


Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy