Dbejte na své bezpečí s kvalitními dveřmi

Věděli jste, že až v 90 % případů vloupání se lupič rozhodne pro vniknutí do bytu překonat vchodové dveře? A většinou mu to ani nedá zabrat. Stačí pár vteřin, někdy pár minut, a z vaší domácnosti se stane výkladní skříň. Jak tomu předejít? Nejdůležitější je dbát na bezpečnost a pořídit si takové vstupní dveře, které lupiče odradí.


Základem jsou kvalitní vchodové dveře

Statistika je nekompromisní. Zatímco obyčejné vchodové dveře jsou pro zloděje pozvánkou k návštěvě, kvalitní vchodové dveře do bytu je naprosto odradí. Pomocí klasického náčiní, které s sebou lupiči nejčastěji nosí, by je totiž nepřekonali. Bezpečnostní vstupní dveře nepodlehnou ani páčidlu, ani šroubováku.

A to se vám bude hodit třeba když vyrazíte na dovolenou a nedáte si pozor, komu tuto radostnou zprávu sdělujete. Zlodějům by se určitě druhé Vánoce v podobě nehlídaného bytu líbily. Jenže při pohledu na kvalitní vstupní dveře je přejde chuť a půjdou se raději podívat k sousedům.

Bezpečnostní třída 3 se o vše postará

A na co si dát při výběru kvalitních venkovních dveří pozor? Určitě na bezpečnostní třídu, která je jedním z nejdůležitějších parametrů vstupních dveří. Poznáte podle ní, jak moc jsou dveře odolné. Udávat by ji měl každý výrobce.

Pokud doma nemáte cennosti, které jen tak v běžné české domácnosti nenajdete, bude vám stačit bezpečnostní třída 3. Za vyšší byste si zbytečně připlatili a nic víc byste tím nezískali. Jen nezapomeňte, že aby vám vchodové dveře do bytu přinesly všechny slibované přednosti, je potřeba spolu s nimi vyměnit také zárubeň. Jinak nebudou dobře těsnit.

Image title

Vlastnosti, které oceníte

A jaké jsou ty další vlastnosti, o které byste špatnou montáží nechtěli přijít? V bytovém domě oceníte především skvělou protihlukovou ochranu. Už vás nebude rušit konverzace sousedů, hlasité bouchání dveří od výtahu nebo štěkání psa.

Kromě toho se můžete těšit i na praktické tepelně-izolační vlastnosti, díky nimž vám nebude zbytečně unikat teplo z bytu. Ušetříte tak náklady na vytápění. A v případě požáru vám bezpečnostní dveře dají dostatek času na to, abyste byt bezpečně opustili, ať už svépomocí, nebo za asistence hasičů.

Komerční sdělení. Zdroj textu a fotografií: inzerent.

Fotogalerie
Autor: Redakce REGIONZAPAD.CZ Článek může obsahovat komerční sdělení.

NetConcert Bobby Shew

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Eastwood Symphonic

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
weby uniweb