Chodovská vlečka 2021

Přesto, že i v letošním roce stále přetrvává nejistota s pořádáním hromadných akcí, 6. ročník běžeckého závodu Chodovská vlečka bude. Jelikož se epidemické podmínky nezhoršují, je možné s ohledem na vládní nařízení tuto akci uspořádat.


I když organizátoři mají pro letošní rok zkrácený finanční rozpočet, tak nikdo z nich nezaváhal, aby závod alespoň v nějaké „skromnější“ verzi neproběhl. Závod je tedy naplánován na poslední víkendovou sobotu v srpnu a je opět určen široké veřejnosti. Všichni běžečtí nadšenci jsou tímto zváni do Chodova na Bílou vodu. Pozváni jsou též i běžci ze spřáteleného oddílu Oelsnitz, ale jejich účast zatím není potvrzena, a to i vzhledem k omezenému příhraničnímu pohybu osob.

„Hlavní závod odstartuje v sobotu 28. srpna v 18 hodin a bude jako každý rok měřený čipovou časomírou,“ sdělil ředitel závodu Martin Horváth.

„Trať závodníky z hráze Bílé vody zavede do nezměněné trasy zrekultivované oblasti Chodovské výsypky až na nejvyšší bod tratě k železniční vlečce,“ přiblížil trať závodu Horváth.

Velký význam je přikládán také dětským závodům. Děti absolvují dle ročníku tratě od 0,1 km až po 3,2 km. Hlavní závod je i pro letošní rok součástí Ligy běžců Karlovarského kraje. Nově je do závodu zařazena i kategorie dorostu, která poběží 5,2 km. Všechny mládežnické starty jsou zařazeny do krajského běžeckého poháru. Pro letošní rok vybrané startovné bude věnováno Základní škole Nejdecká. Škola je zřízena jako škola základní. Poskytuje žákům s různými speciálními vzdělávacími potřebami základní vzdělání, v oboru ZŠ speciální potom základy vzdělání. 

„Závod je možné absolvovat celý individuálně, nebo opět jako štafetu 1+1,“ sdělil technický ředitel závodu Miloslav Zítka.

„I pro letošní závod jsou pro všechny účastníky připraveny dvě občerstvovací stanice v průběhu závodu a samozřejmě i v cíli, kde bude nachystán dostatek tekutin a ovoce,“ doplnil hlavní rozhodčí závodu Pavel Simeth.

Starty jednotlivých závodů budou probíhat v sobotu 28. srpna od 17 hodin (dětské kategorie), v 18 hodin (hlavní závod). Registrovat se je možné na adrese viz zde.


NetConcert Angelique Kidjo

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Let´s Remember Chet Baker

Hlavní zprávy

 

NetConcert Monica Mancini
seo uniweb