Chodov: Velká slevová krádež

Policisté z Obvodního oddělení Chodov sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže, porušení tajemství dopravovaných zpráv a neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru dvaadvacetiletému muži a osmadvacetileté ženě ze Sokolovska.

zprávy uniweb weby

Dvojice se měla v první polovině března letošního roku zaměřit na poštovní schránky v panelových domech v Chodově. Po vzájemné domluvě měli společně v dopoledních hodinách vyrazit ve čtvrtek 11. března do panelového domu. Měli vniknout do domu, následně vytrhnout zhruba desítku uzamčených dvířek plechových poštovních schránek užívaných nájemníky domu a z těch odcizit slevové kupóny do jednoho z obchodních řetězců. Ještě tentýž den tak měli učinit v dalších pěti případech, a to buď společně, nebo každý sám.

Několik desítek odcizených kupónů jim ovšem zřejmě nestačilo, protože druhý den se opět vydali do ulic Chodova a jejich cílem se znovu staly poštovní schránky. Podezřelý muž si na pomoc vzal i šroubovák, kterým si měl pomáhat poštovní schránky otevírat. Během několika hodin měla dvojice vniknout do desítek poštovních schránek a odcizit řadu slevových kupónů.

Z jedné poštovní schránky měla dvojice odcizit klíče náležící k bytové jednotce. Ve večerních hodinách měla dvojice společně do bytu, který byl dlouhodobě prázdný, vniknout a dva dny ho užívat k bydlení.

Tímto svým jednáním měla dvojice způsobit celkovou škodu přibližně sedm tisíc korun.

V případě prokázání viny hrozí dvojici trest odnětí svobody až na dva roky.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

uniweby
weby uniweb