Chodov: Starostou města se stal opět Patrik Pizinger

Starostou města Chodova se opět stal Patrik Pizinger za Místní Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst. Zástupce mu bude dělat stejně jako v minulém volebním období Luděk Soukup ze stejného uskupení. Oba politiky ve funkcích jednomyslně potvrdili nově zvolení zastupitelé na včerejším ustavujícím jednání.


V prakticky stejném složení bude pracovat i rada města, kterou tvoří šest zástupců Místních (Patrik Pizinger, Luděk Soukup, Karel Matička, Josef Vacek, Marcel Vlasák, Martin Voleman) a jeden zastupitel za SRDCEM PRO (Jiří Tureček).

Zastupitelé včera navolili také členy čtyř výborů - kontrolního, finančního, volnočasového a osadního pro městkou část Stará Chodovská. Každý výbor (kromě osadního) má nově devět členů, své zástupce do nich totiž vyslaly i strany a hnutí, které ve volbách neuspěly.

Předsednické křeslo kontrolního výboru v Chodově tradičně připadá opozici a podle všeho do něj měl usednout lídr chodovského hnutí ANO Pavel Srba. Ten však několik hodin před ustavujícím zasedáním na svůj mandát rezignoval. Jeho místo v zastupitelstvu tak zaujme náhradník.   

Komunální volby v Chodově vyhrálo Místní Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst. Získalo celkem 57,18% hlasů a v jednadvacetičlenném zastupitelstvu tak obsadilo 13 křesel.

Druhou příčku s 29,66 procenty vybojovalo Ano 2011 a připadlo mu 7 mandátů. Jednoho zastupitele pak má Srdcem Pro zdraví a Sport, které dosáhlo na 5,37 %.

Zdroj: Město Chodov


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Eastwood Symphonic

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
seo uniweb