Chodov: Mezi domy porostou tisíce keřů a louky

Desítky stromů, více než dva tisíce keřů, nejméně dvě městské louky a hřiště budou nově zdobit sídliště, které tvoří ulice Tovární, Palackého a Školní. Se sázením a instalací chce Chodov začít ještě v letošním roce.

zprávy uniweb weby

Projekt počítá s čtyřiašedesáti stromy jako jsou například javory, habry, jasany, duby a lípy. Dále pak s velkým množstvím růží, skalníků, zlatic či zimolezů (celkem 2532 keřů) a sedmi desítkami popínavých rostlin. V plánu jsou také dvě druhově pestré louky.

Nejmenší děti se mohou těšit na nové hřiště, své sportoviště dostane i mládež. Mobiliář bude zahrnovat 27 lavic a dvě sestavy se stolem.

Náklady na tuto poslední etapu regenerace sídliště Tovární jsou ve výši zhruba 12 milionů korun. Městu se však podařilo v těchto dnech získat dotaci, která činní 50 procent. Konečná cena však bude jasná až po výběrovém řízení na dodavatele.

Současná druhá etapa, která zahrnuje opravy chodníků a nová parkovací místa, vstupuje nyní do závěrečné fáze, hotovo má být do konce dubna. Práce na její realizaci vyjdou Chodov přibližně 8,5 milionu korun.

Celou akci město zahájilo před několika lety první etapou, při níž došlo k výměně a opravě kanalizace za 7,5 milionu korun.

Podle starosty Patrika Pizingera město připravuje obdobné projekty na revitalizaci i pro další chodovská sídliště.

„Budeme se snažit je postupně uskutečnit v následujících letech,“ poznamenal starosta.


Zdroj: město Chodov
Foto: fb město Chodov

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 15.04.2021 15:00
0 +
 
netConcert

Hlavní zprávy

 

seo uniweb