Chebsko: Zadržení dealerů drog

Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje úspěšně pokračuje v boji s drogovou kriminalitou. V uplynulých dnech došlo k realizaci dlouhodobě rozpracovaného případu pod krycím názvem „TRANSFER.“

zprávy uniweb weby

Policisté v součinnosti s útvarem rychlého nasazení v neděli 11. října letošního roku zadrželi organizovanou skupinu pěti osob. Tři osoby české národnosti ve věku 35, 39 a 48 let a dva cizinci ve věku 46 a 49 let měli distribuovat ve velkém rozsahu v řádu několika kilogramů drogy pervitin a marihuanu na území Karlovarského kraje.

V průběhu rozpracovaného případu a při domovních prohlídkách, byly nalezeny a zajištěny drogy o celkovém množství téměř jednoho kilogramu pervitinu a marihuany. Zajištěna byla také finanční hotovost ve výši přibližně 500 tisíc korun a 20 tisíc Euro. Kromě toho kriminalisté zajistili také motorová vozidla či věci pocházející z trestné činnosti v hodnotě 500 tisíc korun.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání této pětice osob. Osmačtyřicetiletého muže a šestačtyřicetiletého cizince obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látky a s jedy. Zbylé tři osoby kriminalisté obvinili ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látky a s jedy.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí dvou obviněných mužů do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byli muži ve věku 46 a 48 let vzati do vazby. Vyšetřování zbylé trojice probíhá na svobodě. V případě prokázání viny hrozí obviněným osobám trest odnětí svobody na pět až osmnáct let.

Rozpracovanost případu a následná realizace tak jednoznačně patří k jedné z největších za poslední roky v rámci celého Karlovarského kraje. Kriminalisté se případem i nadále intenzivně zabývají.

nprap. Jakub Kopřiva

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
st 21.10.2020 14:50
0 +
 
karoq 2020 prosinec

Hlavní zprávy

 

seo uniweb