Chebsko: Policisté chytili zloděje při činu

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiatřicetileté ženy a čtyřicetiletého muže z Chebska, které obvinili ze spáchání přečinu krádeže. Muže navíc obvinili i ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

dezinfekce

Obviněný muž měl v listopadu minulého roku vniknout do skladu společnosti, která sídlí v areálu bývalých kasáren na Chebsku. Z něj měl nakonec odcizit osm desítek mosazných upevňovacích tyčí a tím způsobit škodu téměř 44 tisíc korun.

I v tomto případě se potvrdilo, že pachatel se vrací na místo činu. Do skladu měl muž vniknout znovu v polovině prosince, ovšem tentokrát si vzal na pomoc čtyřiatřicetiletou ženu. Sklad měli prohledat a nakonec se měli snažit získat z uskladněných elektrospotřebičů součásti obsahující vzácné kovy. U několika strojů a spotřebičů tak měli uštípat přívodní kabel. Poničit měli několik desítek elektrospotřebičů a tímto svým jednáním měli společnosti způsobit škodu téměř 70 tisíc korun. Připravené uštípané kabely ovšem zpeněžit nedokázali, protože je z areálu vůbec neodnesli. Na místo totiž dorazila policejní hlídka z Obvodního oddělení Mariánské Lázně. Policisté následně celý objekt prohledali. Mezi lavicemi nejdříve nalezli schovanou ženu a v jiné části objektu také schovaného muže. Oba okamžitě zadrželi a převezli na obvodní oddělení k dalším úkonům.

V případě prokázání viny hrozí ženě trest odnětí svobody až na dva roky. Muži hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na pět let.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 21.04.2020 09:00
0 +
 

Hlavní zprávy