Cheb: Ze zaparkovaného vozidla odcizili vše, co se dalo

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání ženy a muže ve věku 30 let, které obvinili ze spáchání přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

dezinfekce

Takového jednání se měli dopustit v polovině října minulého roku v Chebu. Ve večerních hodinách měla obviněná žena ze zaparkovaného automobilu odcizit dámskou a pánskou peněženku. V té měl poškozený pár finanční hotovost, osobní doklady a platební karty. Obviněný muž měl poté z vozidla odcizit ještě další věci, které zde měli majitelé uschované. S odcizenými platebními kartami měli následně provést několik neoprávněných plateb. Svým jednáním tak způsobili celkovou škodu ve výši kolem 11 tisíc korun.

V případě prokázání viny hrozí obviněně ženě trest odnětí svobody až na dva roky. Obviněnému muži v případě prokázání viny hrozí až tříletý pobyt ve vězení, neboť byl za takový čin již v minulosti odsouzen.

Prevence:
Kromě řádně zabezpečeného vozidla, by mělo být základním pravidlem každého řidiče, aby před opuštěním automobilu zkontroloval, zda v něm neponechal nic cenného, co by mohl zloděj odcizit. Neponechávejte v automobilu nic ani při krátkém odchodu do nákupního centra. Každý předmět viditelně umístěný ve vozidle působí na pachatele jako magnet a vozidlo pak nemusí ochránit ani to, že je zaparkováno na frekventovaném a dobře osvětleném místě. Auto není trezor a zloděj si bohužel nabídnutou šanci nenechá ujít.

nprap. Eva Valtová

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 07.05.2020 09:00
0 +
 

Hlavní zprávy