Cheb: Tendr na nového provozovatele MHD se odkládá (TV Západ)

Výběr nového provozovatele Městské hromadné dopravy v Chebu se komplikuje. Namísto desetileté smlouvy se tak pravděpodobně prodlouží o dva roky ta současná.


„Je to způsobeno dvěma faktory. V Chebu Městskou hromadnou dopravu zajišťují Autobusy Karlovy Vary. Již několik let čekáme na nového provozovatele meziměstských linek na Chebsku, kterého má vybrat Karlovarský kraj a který by pak logicky měl provozovat i MHD v Chebu. Bohužel kraj toto rozhodnutí znovu oddálil. Druhou věcí bylo, že Autobusy Karlovy Vary zažádaly o poměrně velkou dotaci na pořízení CNG moderních autobusů a ač jsme si mysleli, že mají poměrně velkou šanci dotaci získat, tak vzhledem k tomu, že dotace dopadla velmi zvláštním způsobem, kdy veškerou alokaci požral Moravskoslezský kraj – všechny uznatelné projekty byly podány v prvních 20 sekundách po otevření výzvy - tak bohužel rozhodnutí o nepřidělení dotace se stále ještě odkládá a uvidíme, jak to v budoucnu bude. Proto jsme museli zvolit provizorium, že zatímco jsme chtěli mít od 1. ledna vysoutěženého dopravce na dalších 10 let, tak jako provizorium dáváme příští dva roky s tím, že se pokusíme s Autobusy Karlovy Vary v průběhu dvou let domluvit, aby alespoň omladily současný vozový park a zmodernizovaly ho,“ popsal důvody odkladu starosta Chebu Antonín Jalovec.

Prozatím tak vše zůstává při starém. S výjimkou dosud bezplatné sezónní linky na koupaliště Dřenice na Jesenici, která je nově zpoplatněna standardním tarifem. 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
weby uniweb